Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.12.2016 23:14:10 

ALISANTE                             AISHA  HALI GALI

Novinky

24.11.2015 Tak copak se za ten půlrok událo? Spoooustu věcí. Hlavně z našich dvou fešáku Atily a Arga se v červnu stali chovní psi!!!!!!! Složili bonitaci téměř bez ztráty kytičky. Povahový test splnili Argo na 95b a Atila na 96b ze 100. Jsem na ně moc pyšná. A nevěsty na sebe nenechaly moc dlouho čekat a oba už mají první krytí za sebou. Teď už jenom čekat, jestli příroda bude přát a budu mít další vnoučkátka.

Já jsem paničce dávala trošku zabrat, aby si totiž nemyslela, že se bude točit jenom kolem toho malýho prťavce, takže jsme si zase trošku pojezdily na veterinu, ale teď už jsme uzavřely příměří A aby prý nevypadalo blbě, že na výstavy chodí už jenom junioři, vyrazily jsme si s paničkou v červnu hned dvakrát do Prahy Rychet. Pro rozhřátí na krajskou výstavu, kde jsme si u pana Adlta vykroužily V1, Vítěz třídy. No a za 14 dní na to už na ostro na Klubovou výstavu Hw, kde jsem panu rozhodčímu Šimkovi opravdu padla do oka, velmi ocenil, že vůbec nevypadám na 7 a půl roku (hádal mi 3 heeeč  ) a vezly jsme si domů V1, CAC, Nejlepší fena a BOS.  A jelikož byli organizátoři štědří, ceny se nám málem nevešly do auta. To teda páníček čučel, když jsme to doma vyložily. Byl tam i Atilka, který si ve třídě šampionů vybojoval taky krásné 1 místo a titul CAC.

Na konci června už tradičně vyrazili páníčkové na dovču na Vranov, kam se za nimi dojela podívat Amelinka a vzala s sebou i páníčky. Je to pořád ta miloučká Zlatuška, ze které dobrá nálada jenom čiší. S paničkou cvičí, jezdí na psí tábory a nacvičují stopy a moc jim to jde. Jsou to holky šikovné. Zkoušky skládá jednu  za druhou i Atilka, takže si v mém cvičebním důchodu můžu libovat, jaké jsem vychovala šikulky

   

16.4.2015 Ty aktualizace mi tedy poslední dobou moc nejdou. Ale s touhle novinkou se musím pochlubit. Ten můj kluk ušatej Atilka je tááák šikovnej, že levou zadní složil zkoušku ZM a jelikož se mu krásně daří i na výstavním poli, tak už je z něj Český i Slovenský šampion!!!! A to prý na výstavy chodit ne-e  No však to známe, že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, mě to panička tehdá taky slibovala a jak jsem dopadla. Ale žampion ze mně teda není. Tak mu do Brna posíláme veelkou gratulaci, páníčkové podrbání a já hubana. Amelinka si pořád jezdí po výletech a má se moc dobře, od ostatních zatím žádné zprávy nemám, ale tak doufám, že se mají taky parádně. Já si teď trošku vymýšlím s maroděním, aby na mně panička náhodou nezapomněla, ale tak už toho snad bylo dost, tak bych na nějaký čas mohla dát pokoj. V květnu se snad pojedeme podívat na Knížečák, tak snad se tam potkáme se spoustou známých.

 

2.11.2014 Tak se hlásím po dlouhé době.  Máme totiž v rodině nového člena Kubíčka a tak teď máme trošku jiné fofry, než doteď.  Panička naštěstí nestíhá vymýšlet takové ptákoviny, jako výstavy a tak si vesele lenoším doma. Flákám i poslouchání, což teda panička moc neoceňuje a občas má záchvat, že mě jako zase začne cvičit, ale naštěstí cvičí s ní Kubík a já mám klid. Chodíme spolu s kočárkem na dlouhé prochajdy, což je fajn a panička na mně nemůže ječet, když neposlouchám, aby si nevzbudila juniora  V září byli páníčkové na dovče na Moravě, bohužel beze mně, jelikož se jim prý nevejdu do auta-pfff, nechám doma kočár a vejdu se jak fik. Dojela se tam za nima podívat Amelinka s paničkou a cestou domů se páníčkové nasáčkovali k Atilkovcům. Jinak prý páníčkům dělají moji junioři samou radost, Amelinka složila BH  a ač je to pořád pěkné třeštiprdlo, krásně poslouchá, i stopování se jí daří. Atilka-Arny se už zotavil ze zlomeniny a vrátil se na výstavní mola, kde se mu krásně daří a ani na zkouškovém poli nezahálí, má už složenou ZOP, ZZO a BH. Argo také stále bojuje velice úspěšně na výstavách a má také složenou ZOPku. Jsou to kluci šikovní a moc jim gratulujeme-Jen ať se už snaží mládež, já mám vystaráno  Já už jezdím jen na čumendu jako dneska do Prahy. fandila jsem kámošovi Dantíkovi, který v sobotu vybojoval BOV i BOB. No zkrátka pořád fešák, dneska krásné druhé místo. No a já se tam dosyta pošmajchlovala, nakoupily jsme s paničkou u stánků a frčely dom za klukama.

 

 

 

 

21.5.2014 Tenhle víkend se už tradičně konala klubová výstava na Knížecím rybníku u Tábora. My jsme zaplaťpánbůh nejeli, panička už totiž touhle dobou měla být dávno v porodnici, ale mladýmu se nějak nechce. Počasí bylo opět HNUSNÝ, takže jsme o nic nepřišli. Vystavování za mně vzali moji dva junioři Argo a Alex. Lexík sice dostal VD, ale posudek má pěkný a VDčkama se to tam prý jen hemžilo, ale zato Argo zabodoval a získal V1, CAC. Paráda, moc mu gratuluju, to mě se teda ještě nepodařilo, zabodovat v takovém kvantu psů na klubovce. 

  

  

12.5.2014 Po delší době se hlásím s novinkami. Panička už se sotva valí a čeká každým dnem, kdy už se Kubík vyklube na svět. Mno jsem na toho mrňavce tedy zvědavá. No a co nového u těch mých potomků? Přišlo nám pár foteček od černošky Akinky(foto1). Je prý hrozně milá, mazlivá-až moc a poslušná, což teda nevim po kom  Amelince už KONEČNĚ dorazily výsledky rtg kyčlí a zase samé nuly-huráá, moc gratulujeme. (Takže kromě Ashley a Alexe už máme zrentgenovaná všechna štěnda a zatím s tím nejlepším výsledkem, tak snad se dočkáme i těch dvou.) Jinak se má stále královsky, je to prý hrozná vydra (foto2), jak vidí vodu, tak se neudrží, kdyby prý bylo dost peněz, tak by jí páníčkové koupili soukromý rybníček. Místo rybníčku aspoň vyrazila tenhle týden na dovču do Itálie.  Jinak pilně cvičí na zkoušku BH a našla se s paničkou ve stopařině. Prý je moc šikovná. Po druhém hárání se dokonce i trošku zklidnila-uf  Další úspěch dorazil z Německa od Ariny, která se svým páníčkem složila zkoušku BH, moooc gratulujeme (foto3). Argo pokračuje ve své výstavní kariéře. V dubnu vyrazili do Český Budějovic, kde byl sice ve třídě sám, ale pan rozhodčí Havelka se prostě zasekl a titul k V1 nezadal (ach jo), ale náladu si páníčkové vylepšili hned na začátku května, kdy si na MVP v Praze od pana Kukly onoho vytouženého CÁCU konečně vyběhal (foto4). Moooc gratulujeme a jen tak dál. Svojí výstavní kariéru bohužel musel na chvíli odložit Atilka-Arny, jelikož si nešťastnou náhodou zlomil nohu. Naštěstí má veškerou možnou i nemožnou péči, takže nožka už je zahojená a vše je v pořádku.

  

  

5.1.2014 A co se od minula všechno událo? Předně máme hrozně velkou radost z nulových výsledků kyčlí Arga, Ariny a Akiny. Amelinka ještě na  výsledky čeká, ale pevně doufáme, že to bude také ok. Všem moc gratulujeme a děkujeme páníčkům, že s nimi rentgeny absolvovali.

Argo a Arny stále zápolí na výstavním poli a vůbec ne špatně. V listopadu se i s maminou Aishou zúčastnili  dvoudenní výstavy v Praze. Argo si také připsal svého prvního CAJCe, Arny jeden den V2, druhý den sice jen VD, ale z toho se nestřílí. Aisha si odnesla pouze V bez pořadí, i když přes její vyplešatělost můžeme být rádi za V. Arina se zúčastnila v Německu klubové výstavy a i přes vylínání a mírné kulhání získala V3, panu rozhodčímu se prý moc líbila. Ve výstavách kluci pokračují i letos, dnes na Hanácké národní výstavě v Brně vyběhali Arny V3 a Argo VD. Moc jim gratulujeme a držíme palce i do dalších výstav.

Amelinka sice nevystavuje, ale jezdí po výletech o sto šest. Sice páníčkům mírně cvičí s nervama díky své neposednosti, ale jinak je prý zlatá a má se jako prasátko v žitě. S paničkou zkouší mimo poslušnosti i stopu a prý jí to moc baví. Stopy i obrany zkouší i Arny, stopám se věnuje i Arina, i když nejvíc jí prý jde štěkání :-D Akinka pro změnu cvičí s páníčkem agility. Všem moc držíme palce, ať se jim daří.

Na fotkách je Arny, Amelinka-přistižena při šlofíčku na kanapi a Arinka, která je prý drzá jako opice a klidně si vleze na parapet, aby  viděla, co se doma děje :-D

  

  

 

 

 

Všem našim kamarádům a známým přejeme v novém roce hlavně hodně zdraví, štěstí a úspěchů nejenom v psím světě.

 

 

 6.10.2013 Ahojte, tak vám jdu prásknout, co se poslední dva měsíce dělo u nás i u juniorů. Argo a Arny /Atilka) se pustili s vervou do vystavování a vůbec si nevedou špatně. Na zářijové národní výstavě v Brně si Arny vyběhl svého prvního CAJCe a Argo byl hned v závěsu za ním a druhé místo si Argošek vyběhal i dnes na mezinárodce v Českých Budějovicích. To první místo mu pořád uniká, ale to už je jenom o prolomení štěstíčka. Arny si ještě vyběhal krásné čtvrté místo na klubové výstavě  v Bochovicích z konkurence 13 psů. Moc jim gratulujeme.

 

Ohromnou radost máme z prvního výsledku zrentgenovaných kyčlí a loktů u Arnyho a to samé nuly!!!!!!!!!! Mooooc gratulujeme a držíme palce ostatním, aby měli taky takové krásné výsledky.

 

Mezitím Amelinka vyrazila na další psí tábor a kromě jedné nedobrovolné koupele se prý měla s paničkou krásně a místo duracel už jí říkali jenom kamikadze 

 

No a prý abych doma nezakrněla, tak se mnou panička vyrazila v září na stopařský seminář, který pořádal Mirek Pospíšil. Vyrazila s náma i kamarádka Hana s Enčou, takže kromě učení jsme si užily i spoustu zábavy. Na procházku jsme chodily do pěkného lesa, panička měla kliku a krom houbařů jsme nepotkali žádnou zvěř   Panička prý získala spoustu cenných rad, já jsem se na stopách nabouchala pamlsků, takže spokojenost na obou stranách  Teď už nás čeká jenom výstava v Praze, na kterou se úspěšně chystám tak, že plešatím o stošet. Ale potkáme se tam s Arnym a Argošem, takže páníčci už se moc těší a snad se někomu z nás zadaří.

  

 

8.8.2013 Po delší době  jsem tu opět s aktualizací. Tak co se u nás za poslední měsíc událo? Naši dva junioři Arny a Argo se na konci června zúčastnili výstavy Interdog Brno a krásně zabojovali. Argo V2 a Arny hned v závěsu V3. Arnymu se ta výstavní kariéra zřejmě také zalíbila a tak si ještě před týdnem  střihnul s paničkou Krajskou výstavu v Brně a svojí třídu vyhrál. Hodnotil pan Václavík, takže o to je vítězství hezčí :-D ?Moooc klukům gratulujeme a jen tak dál. Další pozdrav nám přišel od Amelinky. Odjela s páníčkama na psí tábor, kde se úžasně vyřádila  a dokonce jela i na lanovce. Je prý stále neúnavná a na táboře jí přezdívali Duracel   Nové fotečky dorazily i od Brue-Ashley, která shodila zimní kožíšek a vyloupla se z ní krásná slečna. Pozdrav nám poslala i Arinka, která si pro změnu užívala dovču u moře v Dánsku. Roste z ní také velká krasavice. No a abych taky nepřišla zkrátka, vyrazili se mnou páníčkové na mojí oblíbenou dovču na Slapech, kde jsem se mohla dosytosti vyráchat, vylítat a hlavně jsem konečně přišla na to, že když mě nechají v chatě samotnou, můžu se válet v posteli.  Z čehož teda páníčkové moc radost neměli, když jsem byla mokrá

Arny na výstavě a zasloužená odměna-osvěžení v bazénku.

  

Amelinka na lanovce a stále neúnavná :-D

  

Arina na dovolené v Dánsku

  

Brue-Ashley v letním kožíšku

  

A já na dovče

  

 

29.6.2013 Dnes je to přesně rok, co se mi narodilo těch 8 cvikýřů. Od té doby už dost povyrostli, někteří mě dokonce přerostli a dělají svým páníčkům samé radosti (doufám, že starostí minimum :-D) Přejeme jim s páníčkama všechno neeej, hodně zdravíčka, já jim přeju hlavně hodně dlabance a spoustu rukou na mazlení. Páníčkům přejeme pevné nervy, než dostanou junioři trošku rozumu a ať spolu prožijí ještě hodně krásných situací. Všem přejeme hodně úspěchů ať už při výcviku nebo na výstavách, ale hlavně samé nuly na rentgenech.  Tak to pořádně oslavte!!!!!!!!!

  

28.5.2013 Dorazily nám fotečky od našeho posledního štěnda, které nebylo na svodu na Knížečáku-od Ariny z Německa. Je prý drzá jak opice, ztřeštěná, takže vyfotit jí téměř nelze-takže zapadá povahově do našeho vrhu :-D Zúčastnila se také výstavy v Brandenburgu, kde si vyběhala krásné V2. Moc gratulujeme a těšíme se na další novinky a fotečky.

  

26.5.2013 Jsme s paničkou vyjeli za humna na Litoměřickou mezinárodní výstavu-dle slov paničky naposledy,  ale ono jí do roka určitě zase otrne.  Jak jsme dopadly, se dočtete opět ve výstavách.

19.5.2013 Speciální klubová výstava a svod mladých na Knížecím rybníku.

V sobotu ráno jsme vyrazili po dvou letech zase všichni k Táboru na Knížecí rybník. Páníčkové se tentokrát těšili nějak víc, protože se tam měli potkat s tou naší omladinou. V sobotu dorazili Arny-Atila, Argo a Amelinka, že zkusí i tu výstavu. Celý areál byl nacucaný jako houba, protože celou noc a ráno tam lilo, ale na nás se už smálo sluníčko.  Panička slíbila Arnyškovcům, že jim vystaví Arnyho, když prý má víc zkušeností. No chvilkama jim to spolu docela šlo, ale jelikož posuzování bylo hodně zdlouhavé a mlaďoch se nudil, měla občas panička plné ruce práce, aby zůstali v kruhu. No to jsem se bavila  Prý že já tahám, tsss. Doufám, že teď už si mě bude panička víc vážit. Ale paní rozhodčí se moc líbil, prý na 11 měsíců je ho kus psa  No ale na finálovou čtyřku to líbení nestačilo a tak nás při dalším rozběhu poslali dom. Stejně tak Argoška, ale oba máme Výbornou a moc pěkné posudky. V konkurenci 18ti psů je i to krásné. Po nás nastoupila na řadu Amelinka. Na to, jaký je to pošuk a byla to její první výstava, to krásně zvládla, ale díky tomu, že je drobnější, dostala VD. Na konec jsem to završila já, také výbornou bez pořadí. Páníčkové od Amelinky i od Arnyho si jeli odpočinout a páníček nahodil pruty a příjemně jsme se pobavili s Dantesákama.

V neděli ráno dorazili ještě Alex, Akinka a Brue-Ashley a hned jako první nastoupili na svod.  Některým se měření, zuby a ocas moc nepozdávalo, ale nakonec to všichni zvládli a až na pár drobností mají hezké posouzení. Nakonec ještě chvilka pro fotografy-což byla asi největší fuška, srovnat těch 6 blázínků, ale i to se nám nakonec podařilo a hurá na zaslouženou odměnu. Na lítačku a koupačku už se moc těšili. Největší plavec je Argo, ale ani Amelinka se nenechala zahanbit a nakonec neodolal ani Arny. Já jsem si tam pak taky mohla hupnout a řádně si zakraulovat. No a na závěr si dali páníčkové ještě dlabanec, pokecali, zdrbali nás a pak už všichni naskákali do aut a hurá domů. Já jsem tu vytuhla na hromadě písku a mám toho tak akorát. Ale všem moooc děkujeme, že dorazili, že jsme je mohli vidět, porovnat svoje zkušenosti a doufám, že se brzy uvidíme zase. Nejlépe zase někde u  vody 

Fotky z celého víkendu jsou tady.

 

 

Další aktualizace se mi píše hodně těžko  a hodně to bolí. Bohužel jsou mezi námi tací, kteří si svoji zlost vybíjejí naprosto nepochopitelně na nevinných zvířatech a někdo zřejmě otrávil "našeho" Archieho. Bohužel naše zlost, vztek ani lítost nám ho už nevrátí a tak na něj budeme vzpomínat jako na pohodového veselého pejska, jakým vždy byl a posílám mu za duhový most podrbání.

 

30.4.2013 Omlouvám se za delší neaktualizaci stránek, ale přišlo jaro, tak mám šrumec, panička začala dělat na zahradě a objevovat moje pečlivě vyhrabošené jámy, takže mi je furt zahrabává a já mám plné packy práce, abych si je vyhrabošila znovu. Tak tedy co se od posledka událo?

Na konci února si páníčkové vyjeli na dovču do Alp a mě tu sprostě nechali. Jediný štěstí měli v tom, že mi zařídili čuprový hlídání od páníčkovo rodičů a ty si mě pěkně rozmazlovali, dobrůtkovali a i se mnou šli na prochajdy, kde jsem je drobátko protáhla :-D Holt jsem musela využít toho, že nemusím poslouchat. Však mě taky panička musela dát mírně do latě, když přijeli. No a když už tam jeli, tak se cestou zpátky stavili na návštěvě za naším Lexíkem. Je to prý pěkné potrhlo (fakt nevím po kom ) , ale roste nám chlapec do krásy. Tak snad se s ním panička na nějaké výstavě ukáže.

Mezitím si Amelinka zase vyrazila na dovču, tentokrát až k móři a do lázní. Ta už je holka zcestovalejší než my všichni doma dohromady  Prý je to zlatíčko, ale poslouchání prý drobet pokulhává. Holt jí páníčci asi tak nebuzerujou, jako panička mně, když jsem byla v pubertě. Jinak se skoro všichni sejdeme v květnu na Knížečáku na svodu mladých, tak už se na ně prý páníčci moc těší. No já už takové nadšení nesdílím, já je tam srovnám puberťáky.

No a poslední událostí je, že jsem se s paničkou a Dantesákama po dvou letech vypravila na Mezinárodní výstavu v Drážďanech, kde jsem si i přes svojí vyplešlost vyběhala V3. Podrobnější počtení jako vždy v sekci výstavy.

Tak jaru zdar a já zas časem něce sesmolím.

 

16.2.2013 Dneska slavím 5. narozeniny a tak jako každý rok na mně páničci nezapomněli, panička mi "upekla" mňááámkovýho bobíkovýho dortíka a dostala jsem zase spoustu dobrůtek. Takže zase žádná dietka   Přeju všem sourozencům taky tak prímovou oslavu a spousta srandy a hlavně plnou misku dobrůtek do dalších let. Ten loňský rok byl tedy náročný, tak doufám, že letos to bude větší veget

 

3.2.2012 Tenhle víkend jsme s paničkou vyrazily na DUOC ACIB Brno a vyběhaly si dvakrát V2, res. CAC a jednou res. CACIB. Podrobnější počteníčko najdete tradičně v sekci výstavy.

Také nám přišel pozdrav od Akinky a Arnieho a další fotečky od ostatních prcků z jijich domovů, jak rostou najdete na rajčeti.

  

7.1.2013 Tentokrát nám přišly novinky od našich znakáčků. Archie dovádí na Karlštejnsku ve společnosti dětí a koní, má bráchu vlka a dohlíží tam na něj strejda Ashon. Argošek si tuhle neděli odbyl svoji výstavní premiéru na Národní Hanácké výstavě v Brně. Nastoupil v konkurenci dalších čtyř pejsků a na to, že to byla jeho první výstava a ještě bude muset trošku vypilovat předvedení se vůbec neztratil. Vyběhal si s paničkou  Velmi nadějný 4, ale spíš jenom kvůli tomu, že byl nejmladší a tudíž drobnější, než ostatní. Jinak ho paní rozhodčí v posudku moc chválila a moc se jí líbil. Zahájil tak svojí výstavní kariéru na chlup stejně jako jeho mamča a tak mu budeme držet palce, aby se mu  do budoucna dařilo minimálně tak, jako jí. Z obou kluků rostou velcí fešáci.

   

4.1.2013 Všem našim kamarádům, známým a hlavně páníčkům našich štěňátek přejeme do nového roku hodně štěstí, zdraví a úspěchů a hlavně hodně spokojených chvil a zážitků po boku těch našich chlupatých mazlíků 

Pravidelně nám chodí zprávy i fotečky od Amelinky, která se už byla podívat ve i školičce a už má spoustu kamarádů, se kterými se může do syta vyblbnout a doma pak odpadne jak podťatá na svoje oblíbené kanapíčko   Silvestra prý zvládla na jedničku, petardy jí nechaly zcela v klidu, z čehož máme velkou radost.Také nám přišel zasněžený pozdrav od Lexíka, ze kterého roste velký fešák. Moc děkujeme za fotky a těšíme se na fotky i od dalších štěňátek, abychom viděli, jak rostou, však už jim minul půl rok.

  

19.12.2012  Se v chovatelské stanici Debie-Ann narodilo našemu kamarádovi Dantesovi Gora Monte 9 krásných chlupatých kuliček ve složení 2 znakaté a 4 plavé fenky a 2 plaví  a jeden znakatý pejsek. Jelikož jsou tatínek a mamka Annie Black Prim velcí fešáci a štěnda budou určitě povedená, neváhejte a kontaktujte buď přímo CHS Debie-Ann nebo páníčky Dantese http://www.dantysek.estranky.cz/ 

 

9.12.2012 Z nového domova Amelinky nám chodí samé pěkné fotečky, které jenom dokazují, že hodnější páníčky bychom si pro ní přát nemohli a Amelinka si jenom lebedí. Když jí svědí nové zoubky, padne jí za obět klidně krásná botka a na gauči je pro nk místa taky dost. Jenom aby na tom gauči za chvíli bylo místo i pro páníčky 

  

5.12.2012 Tak nám Amelinka už odjela k novým páníčkům. Tentokrát se vydala až do Vídně, kde se určitě bude mít moc krásně. Sice nemá naplánovanou výstavní ani chovnou kariéru, ale zato bude společnicí a kamarádkou i na dovolených a bude to za chvilku zcestovalá holka  Tak ti přejeme Amelinko naše zlatá hodně štěstíčka do druhého startu do života a doufáme, že se často uvidíme. Jak je vidno z fotky z nového domova, je tam evidentně spokojená :)

    

11.11.2012 Je to až neuvěřitelné, ale našim prckům už minul čtvrtý měsíc. Přijde nám to nedávno, co jsme tu v kuchyni měli 8 malinkých chlupatých kuliček a už jsou z nich takoví habáni. Všichni páníčkové nám poslali aktuální fotečky, tak se podívejte, jak nám ty kuličky vyrostly. Všichni se mají dobře, dělají svým páníčkům radost, tak doufáme, že to tak vydrží i do budoucna. Jediná, kdo měla smůlu, je Amelinka, které pořád hledáme novou rodinu, tak doufáme, že i to se brzo podaří, protože má úžasnou povahu, je hrozně miloučká, mazlivá,  má výborný kořistnický pud, takže určitě bude hodně šikovná na cvičení a bude cvičit pro radost páníčkovi. Na fotkách jsou postupně Arina, Amelinka, Alex, Archie, Argo, Akina, Atila-Arný, Ashley-Brue. Víc fotek štěňátek z nových domovů najdete na rajčeti.

 

  

  

  

  

 

2.11.2012 V neděli se nám vrátila naše nejoblíbenější fenečka Amelinka. Původní majitelé přecenili svoje síly a plány a tak jsme se rozhodli stáhnout si jí prozatím zpátky k nám. Je to moc milá holčička, s Aishou řádí jako černé ruky, ale na zahradě ani doma nic neničí, krásně spí v boudě, hrozně jí baví cokoliv nosit, obzváště naše pantofle  a je vděčná za každé pomazlení.

  

13.10.2012 Tak dnes nás opustil náš poslední mazlíček Alex. Bylo to pro nás hodně těžké, už jsme si na něj hodně zvykli a obzvláště on si nás získal svojí úžasnou miloučkou, kontaktní a nebojácnou povahou. Ještě než si pro něj nová rodina přijela, absolvovala jsem s ním hovawartí školku v Letňanech, kde se potkal se svojí ségrou Ashley-nyní Bru, která mu pěkně prohnala faldy  Alex se ničeho nezalekl, všichni a všechno  se mu tuze  líbilo, zkusili jsme si poslušnost, kladinu i přeměření na svodu, takže v poledne padl jako podťatý  Bru byla taky moc šikovná a zkusila si i obrany, kde si mohla vybít svojí živelnost, takže ty jí šly velice, až vzbudila obdiv. Tak doufáme, že s paničkou neusnou na vavřínech a vrhnou se do práce 

od   

Víc fotek z hovawartí školky najdete na stránkách www.seahawk.cz

Tak a dneska jsme vypravením posledního štěňátka do světa uzavřeli jednu kapitolu. Ale tím to pro nás určitě nekončí. Jsme rádi za každou zprávičku či fotku o našem-vašem štěňátku. Pokud si s něčím nevíte rady, ať už se jedná o výchovný, výcvikový, zdravotní, či výcvikový problém  piště, volejte. Pokud si budu vědět rady, ráda poradím, nebo se budu snažit nějak pomoct. Víc hlav, víc ví. Určitě nepatříme mezi chovatele, pro které starost o pejska končí odchodem z domova.

10.10.2012 Tak dneska odjel do nového domova i Archie. Bude žít v domově plném dětí a koní a bude často vídat strejdu Ashona. Takže o zážitky bude mít postaráno. Doufáme, že brzo najdeme domov i pro Alexe, aby mu tu nebylo smutno, protože kluci byli nerozlučná dvojka.

 

3.10.2012 Dnes jsme byli s klukama na přeočkování a tak jsme využili návštěvu veterináře k socializaci ve městě. Kluci si to štrádovali po náměstí v Litoměřicích jako staří mazáci. Všichni okolojdoucí lidé i psi je tůůze zajímali a se všemi by se hned kamarádili. Auta i kola je nechávají naprosto v klidu, procvičili jsme si těch našich pár cviků i v podloubí, kde se rozléhaly zvuky a bylo tam vcelku šero a všechno zvládají na jedničku. I u pana dokotora se chovali vzorně a o pigáru ani nevěděli. Cestování autem už zvládají taky s přehledem, jelikož jezdíme téměř denně kousíček za vesnici venčit, takže se už do auta dokonce těší. O víkendu u nás byli na návštěvě synovec s neteří, takže jsme je taky řádně zneužili k socializaci. Na fotky se můžete juknout na rajčeti.

  

25.9.2012 O víkendu jsem vyrazila s kamarády Hankou a Arnoštem do Kroměříže na výstavu a bonitace. V sobotu se konala klubová výstava, kterou posuzovali pan Adlt a pan Václavík. Já jsem jela jen na čumendu, jelikož Aisha ještě po štěndech není ve formě ani srst moc nemá a ani by se nám nevešla do auta. Vezli jsme Dantíka, který ovšem je ve formě vrcholové a jinak jsme měli auto nařachané na nedělní bonitace. Těšila jsem se ovšem na slíbenou návštěvu paní Mrákové s Amelinkou. Ta se na mě vrhla hned jak mě viděla, že mi málem slzička ukápla. Tak jsem si jí pro sebe skoro na hodinku ukradla a korzovala s ní po výstavě a chlubila se s ní všem známým :) Je kouzelná. Sice byla trošičku z toho šrumce paf, ale odpoledne už byl řádně otrkaná. No a abych tam u kruhu nepostávala jen tak zbůhdarma, tak jsem ještě vystavila Aničce Brázdové Kodyho Plavý vítr ve veteránech a podařilo se nám vyhrát nejen třídu, ale i nejlepšího veterána. Hance s Dantíkem se podařilo vyběhat ve třídě vítězů V2, rec CAC, vítězství jim uniklo o chloupek. Takže sobota se podle mého velice vydařila i sluníčko na nás  vykouklo. V neděli nás čekaly svody a bonitace. Všechno klapalo bez problémů, sluníčko nám k tomu svítilo a tak bylo v 1 hodinu všechno hotovo a tak jsme mohli vyrazit docela brzo domů. Pár fotek z výstavy na rajčeti.

   

Doma mezitím hlídal páníček naše dva kluky, kteří stále vyhlížejí páníčky. Poctivět socializujeme a snažíme se je něco naučit, abychom budoucím páníčkům vyšli vstříc a nic jsme nezanedbali. Kluci opravdu rostou do krásy. Alex bude celý táta Bond a Archie zase celá mamina Aisha, oba mají moc hezké hlavy, určitě se na výstavě neztratí. A vzhledem k dravosti při cvičení-mám okousané celé prsty-tak ani při výcviku 

Více fotek z vycházky najdete na rajčeti.

  

12.9.2012  Kluci stále vyhlížejí svoje nové páníčky. Mají za sebou druhé očkování a malou procházku po městě.  Při venčení i při pobíhání po zahradě už krásně poslouchají na přivolání, pokud zjistí, že mám plné kapsy piškotů, to se pak ode mně pro změnu ani nehnou. Je vidět, že jsou po mamince - pro žrádlo všecko! Misku se žrádlem mají vypucovanou během 10 vteřin, takovou rychlost jsem v životě neviděla. Bude radost s nimi cvičit, protože za pamlsek by se rozkrájeli. Více fotek z procházky najdete na rajčeti.

  

6.9.2012 Dorazily nám fotečky z nových domovů Akinky a Arga. Oba mají doma kamarády, Akinka dokonce svojí velkou kopii, takže ani moc po domově nesmutnili a brzo se zabydleli a jsou prý moc šikovní.

  

 

S klukama doma jsem byla včera na první velké procházce s každým zvlášť, takže jsem venčila 3x :) Oba jsou moc šikovní, na vodítku už chodí jako staří mazáci, když je pustím na volno, krásně se mě drží, když se přeci jenom u něčeho zapomenou, na každé přivolání krásně přiběhnou, na piškotek už zkoušíme i základní povely a všechno krásně chápou. Momentálně poslouchají na vycházce pomalu líp než mamina, tu budu muset dát po mateřské zase do laťe

2.9.2012 Nafotili jsme klukům o víkend spoustu nových foteček, tak se jukněte na rajče.

  

1.9.2012 Ve čtvrtek nás opustila poslední holčička Akinka a zbyli nám tu poslední dva kluci Archie a Alex. Je vidět, že je klukům smutno, přeci jenom i v té trojici se vyřádili víc. A nám je smutno, když je vidíme smutně sedět za plůtkem a kňourat, takže si necháváme demolovat čím dál častěji byt, když je hnusné počasí. To je ten smutek v tu ránu přejde a lítají nám po bytě jako střely a nevědí, do čeho by píchli dřív, co dřív okousat, kam dřív vlézt, takže to je pořád fuuuj, nekousej to, nelez tam, pusť to, takže když po dvou hodinkách řádění konečně usnou, mám toho dost. Holt dva jsou smečka, v duchu pořád vzpomínám, že když jsme si přivezli Aishu, že byla určitě hrozně hodná  No a když tady řádí ty dva, tak Aishu taky chytnou řádné "hrabičky" a už to stojí úplně za to. Takže doufám, že se brzo najdou hodní páníčkové, jinak mě Beřkovice neminou.  Ale abych je tu pořád jen nepomlouvala, jsou taky chytří jako opice, už jsme zkoušeli na piškůtek povel sedni a šlo jim to hnedka.

  

29.8.2012 Tak nám to na zahradně značně prořídlo, zbyla nám už tam jenom Akinka, která jede domů zítra a kluci Alex a Archie. Je to trochu smutný pohled, než když tam bylo těch 8 čertíků. O to víc si vyžadují naši pozornost a tak je bereme častěji domů a na průzkum po celé zahradě. Už jí mají prošmějděnou úplně celou a vůbec nic je nepřekvapí a nezarazí, jsou to opravdu nebojsové-někdy až moc. Od štěňátek v nových domovech máme také samé dobré zprávy. Všichni se krásně zabydleli, ani moc nebrečeli. Nebojácně prozkoumali nový domov, skamarádili se se všemi členy domácnosti a jsou prý moc hodní - ona ta demoliční četa teprve přijde  - ale pššššt  Zatím nám přišly fotečky jenom od Atily -Arnýho a Ariny, která má doma už pěknou smečku tří hovawartic, ale máme je slíbené i od ostatních, tak se těšíme.

  

  

 

24.8.2012 Tak už se nám ty naše dětičky začínají rozjíždět do nových domovů. Ve čtvrtek odjel první největší méďa Atila. Jel až do Brna, ale cestu až na poslední zatáčku zvládnul krásně, ale holt poslední zatáčky mají prckové v genech  doma se taky zabydlel raz dva-bodejť by ne, má k dispozici obrovskou zahradu a noví páníčkové mu nakoupili spoustu hraček a dokonce i tunel, jaký měl doma. Co víc by si mohl přát a my taky  V sobotu pofrčí Amelinka až do Prostějova, kde pokud v budoucnu všechno dobře dopadne, bude pokračovatelkou v chovatelské stanici Z Ecolonu. Další pejsci pocestují v neděli, nejblíž to má Ashley do Prahy, Arina pojede až k Berlínu a další Brňák je Argo. Holt se nám ty štěňátka rozprchnou široko daleko, ale doufáme, že je budeme v rámci možností často vídat, nebo alespoň budeme dostávat zprávy, jak se jim daří. Pořád však máme volné dva pejsky-plavého Alexe a znakatého Archieho. Rostou nám kluci do krásy, tak neváhejte a pořiďte si nového kamaráda, vhodného třeba i na výstavy či výcvik.Fotky z posledního týdne opět najdete na rajčeti.

 

  

18.8.2012 Tak nejdůležitější událost mají štěňátka za sebou. Včera u nás byla paní Jindráková na kontrole vrhu. Všechny prcky zkontrolovala, převážila, pohrála si s nima a odjela s okousanýma kalhotama a tkaničkama od bot. Prckové se jí moc líbili-zhodnocení vrhu-vyrovnaný vrh, temperamentní, pěkné hlavy. Všichni mají nůžkové skusy, plaváčci mají pěkný pigment. Takže teď už jim nic nebrání v tom, rozjet se za novými páníčky. Akorát že všem se to hodí až příští týden, takže si těch chlupatých zubatých piraněk ještě užijeme dosytosti  Zůstanou u nás zatím ještě Alex a Archie, kteří svoje páníčky ještě hledají. K odběru jsou kluci ihned, takže pokud hledáte suprového parťáka do rodiny, tak neváhejte! Určitě budou oba vhodní i na výstavy a výcvik.

  

14.8.2012 Tenhle týden byl plný událostí. Prckové měli zase spoustu návštěv(ještěže většina návštěv myslí i na mně), čekalo je další odčervení, tentokrát už ale dostali malinkou tabletku zabalenou v kousku šunky, takže o ní ani nevěděli. Ale hlavně se mnou  byli u veterináře, kde prckové dostali pigáro s očkováním a druhé pigáro s čipem. Zároveň jim tam vystavili europasy, takže prďolky můžou už cestovat. Jinak je pan doktor prohlídnul od čumáčku po ocásek a moc se mu prckové líbili, ty seděli na tom stole jak přikovaní, holt ještě netuší, co je tam všechno v budoucnu může čekat naivky-to já bych jim mohla povyprávět. Cestu autem zvládli prckkové prý taky dobře, nejlepší cestovatelé ale budou asi Ashley, Akina a Alex, těm se v autě líbilo nejvíc. Já jsem se vezla v klídku v druhém autě s páníčkem, jelikož už jsem se tam nevešla. Tady vám posílám zase pár foteček a videí z jejich lumpačení. Volní nám už zůstali jenom dva kluci, znakatý Archie a plavý Alex. Oba jsou moc povedení, krásně vybarvení, určitě budou vhodní jak pro výstavy tak pro výcvik, takže neváhejte a přijeďte se na ně podívat.

  

4.8.2012 Tak lumpíkům už je 5 týdnů a sednout si k nim na zem už je pomalu životu nebezpečné. V tu ránu se na vás sesype 8 zubatých potvůrek, které koušou všude, kam dosáhnou. Začínají se už více rýsovat povahy, ale zatím se mi zdá, že nějaké markantní rozdíly mezi nimi nejsou. Všichni jsou akční, zvídaví, když jim přibyde nějaká nová věc v ohrádce, tak se na ní všichni seběhnou podívat a prozkoumat, cože to je. Stejně tak když už jsou unavení, se všichni rádi mazlí a nechají se drbat na bříšku. Jedlíci se zdají být taky zdatní, mističky mají během chvilky vylízané a rychlejší jedinci se snaží vyšoupnout ty pomalejší a urvat si ještě další porcičku. Taky už zažili první bouřku. Hromy je nechaly zcela v klidu, první, co je trošku vyděsilo, byly obrovské kapky. Někteým došlo, že se mají schovat do boudičky, ale pár se jich krčilo venku a kňouralo, takže panička musela taky do deště a ukázat jim, co a jak. Došlo jim to hned, že v suchu v boudičce je líp a nevystrčili ani čumáček dokud si nebyli opravdu jistí, že už je po dešti  Na rajčeti najdete fotky z jejich dovádění a další portrétovky jak nám prckové rostou. Pokusím se taky postupně ke každému štěňátku napsat charakteristiku, jak se mi jeví.

   

29.7.2012 Tak těm mým lumpíkům je už měsíc. Mají za sebou druhé odčervení, což jim teda nepřeju, sama dobře vím, jakej je to hnus a co je hlavní přestěhovali se ven. Přes den se luftují na trávě, kde mají hřiště s tunelem a hromadou hraček a pro nepřízeň počasí mají k dispozici vytuněný můj kotec, aby neprostrčili ty svoje zvědavé kebulky mřížema, takže štěndulata budou zvyklá jak doma, tak venku. Jejich bitko-hrátky se začínají přiostřovat, jejich jehličky taky, takže ke kojení mě už panička musí vyloženě přemlouvat. Taky už prckové okusili máčené granulky a tvaroh s jogurtem, ale co  jim zatím šmakovalo nejvíc bylo syrové mleté maso, u toho se strhla hotová bitka a všichni se nacpali tak, že byli širší než delší. Volní zatím zůstávají dva plaví pejsi, jeden znakatý a jedna plavá fenečka, všichni vypadají na pěkné nebojsy, tak neváhejte a přijeďte se k nám na ně podívat. Fotky z posledního týdne jsou opět na rajčeti. A u každého štěňátka je doplněná fotečka z 30. dne.

   

 

23.7.2012 O víkendu se přes zástup návštěv na slibované focení nakonec nedostalo a tak se toho nakonec ujal dneska páníček.  Bylo hezky už od rána, takže ty moje hemžidla vystěhoval už dopoledne ven a po obědě vzal foťák a pustil se do toho, válel se s nimi po zemi a pěkně se u toho zapotil, jelikož jakmile ho zpozorovali, šmrdolili si to přímo k němu, takže ze spousty fotek byl už jenom čumák v objektivu. Pěkně jsem je pozorovala ze stínu pod meruňkou, jak se s nima lopotí  No, ale páníček se nevzdal a jak to dopadlo se můžete číhnout tady a u každého štěňátka přibyla fotka z 24. dne.

22.7.2012  Tak za sebou máme náročný víkend plný návštěv.  Jelikož panička návštěvy do tří týdnů zatrhla, dveře se u nás tentokrát netrhly. Kromě známých a příbuzných se přijeli podívat i noví páníčkové a jedna fenka dokonce pofrčí až do Německa. Všechny jsem osobně podrobila mému mazlícímu testu a při odchodu je prošacovala, jestl náhodou nevezou štěně už teď a všichni prošli. Dokonce mají všichni v plánu výstavy, výcvik i uchovnění, což nás moc těší jako bonus k tomu, že to budou kamarádi do rodiny. Volní tedy zbývají dva plaví pejsi, jeden černoznakatý a jedna plavá fenka. Taky se prckové prvně podívali na chvíli ven, sice moc hezky nebylo, ale už je musíme postupně zvykat. Po chvilce knučení  začali zkoumat, cože je to zelený a když dostali ještě dlabanec, spokojenost byla úplná.

  

20.7.2012 Dnes jsou prťatům 3 týdny a začínají to být pěkný dráčci. Už  jim rostou pěkně ostré jehličky, takže kojení je vážení přátelé pěkné utrpení. Ještě se u toho rvou jako koně, kdo bude vzadu a kdo vepředu, ještě že je tam panička občas zpohlavkuje. Stačí, když se přiblížim k bedně, ty ufounci už mají pěkný čuchometr a začnou pištět a sápat se z bedny ven-některým akrobatům už se to i povedlo, takže páníček bude muset zvedat laťku. No a to nemluvě o tom, když do té bedny vlezu, než si stačím lehnout, už se po mě sápou divže mi nešplají po nohou. Ještě,že už mi panička začala pomáhat. Dneska dostali prckové mlíčko s piškotama, ale teda takhle se zapatlat, to jsem ještě neviděla. Ty se snad do té misky naložili celý a vytřelí jí kožichem dočista. Moc mi toho krkovičky teda nenechali. Víc fotek z dovádění a z krmení dravé zvěře zase na rajčeti. O víkendu se prý panička pokusí zase vyfotit každého prcka zvlášt a pokud počasí dovolí třeba už venku, poněvadž ty skokanské pokusy z linky prý už minule nebyly nic pro její nervy.

  

  

15.7. 2012 Tak za sebou máme už 16 dní těch našich prťousů.  Všichni už krásně koukají a den ode dne jsou si v ťapání jistější. Taky se jim už prořezávají zoubky a pozorujeme první pokusy o hry a vzájemné ožužlávání. Nejakčnější je znakáček bez mašle, ten už se nechá pěkně rozparádit  a zelená fenečka. Taky už se začíná čím dál častěji ozývat poštěkávání a vrčení, což je opravdu srandovní. Z protizalehávacích zábran si dělají bradla a když vleze mamina do bedny, tak už neví, kam si lehnout, protože se k ní v tu ránu seběhnou. Už to prostě přestávají být jenom ležící spící myšky a my trávíme stále víc času čučením do bedny  Taky za sebou máme první odčervení, což se teda štěňátkům zrovna moc nelíbilo, vypadalo to, jako bych jim do papulky místo odčervovací pasty šoupla spíš lžíci pepře, ale za chviličku o ničem zase nevěděli a chrupali spokojeně dál. Do sekce štěňátka jsem doplnila fotky jednotlivých cvrčků ze 16. dne, ale to jsem se tedy zapotila. Na každé štěně jsem vycvakala minimálně 20 fotek, než se nějaká povedla a nestačila jsem je chytat, aby mi neskočili z linky nebo do dřezu. Jsou to tedy hemžidla.Více fotek na rajčeti.

  

  

12.7.2012 Ahojtě, posílám vám pár nových foteček z běžného batolení prťat po bedýnce. Všichni už koukají a tempo, jakým se ke mně sbíhají, když přijdu do pelíšku začíná být pekelné, jelikož už šmrdolí po všech čtyřech. Taky už jsme s páníčkama dali do kupy nějaká jména, ale nebudeme je pevně přiřazovat každému prckovi zvlášť, ale budoucí majitelé si budou moct vybrat-prostě kdo dřív přijde-ten má větší výběr 

  

  

9.7.2012 Dneska je štěňátkům 10 dní, skoro všem už se začínají otevírat očička a začínají zkoušet, na co že mají ty čtyři nožičky. Je to krásná podívaná na to jejich vrávoravé balancování, ale znakatým pejskům už se několikrát podařilo převrávorat po čtyřech nožičkách porodní bednu z jednoho konce na druhý. Potom sebou sice praští a musí ten výkon pořádně zaspat ještě lépe pořádně zapít od maminy. Mamina pořád poctivě kojí, ale už si často chodí odpočinout ven. Ale jakmile jdeme domů, běží s námi, aby měla kontrolu, co tam budeme dělat  Do sekce štěňátka jsem doplnila fotky jednotlivých štěňátek z 9. dne.

  

5.7.2012 Tak jelikož piraňky momentálně vytuhly v pelíšku, využiju toho, abych to taddy trošku uvedla na pravou míru a povyprávěla to tu taky z mého pohledu pěkně od začátku. Porod tedy nic moc, chvilku jsem hledala, kde nechal tesař díru a jelikož mi panička evidentně nechtěla povolit rodit venku v mé pocitvě vyhrabané jámě na mamuty, vzala jsem holt zavděk tou jejich slavnou porodní bednou. Sotva jsem přivedla na svět první holčičku, hned mi jí panička čmajzla a šup s ní na linku, kde mi připravuje dlabanec - no to snad ne??? Letěla jsem to tam zkontrolovat, co tam dělá a až když jsem jí málem skočila na linku, konečně mi jí vrátila.  No sotva jsem si jí chvíli užila a už se cpalo na svět další no a panička mi jí zase krade. No tak to opět protestuju, takže panička musela ustoupit a zbytek porodu si hezky rodím se svištěma u sebe. No a jelikož se páníčci nějak podezřele nuděj, tak zrychlujeme tempo a místo hodinového rozestupu půlhodinku a pak čtvrt a jelikož už mě to neba, tak poslední dva kluci už to vzali šmahem po pětiminutovce, že se panička ani neotočila. No páníček už ke konci mírne šedivěl, že už jako stačí ne, no ale jako když už, tak už ne  Tak a mám to za sebou a jdu si dát dvaciáška.  No ani si pořádně neodpočinu a páníček mě láká ven, no ne že by se mi od prcků chělo, no ale budiž, čůrnout bych si mohla-zrada-hned za mnou zavřeli a nechtějí mně pustit zpátky. Jo ahá, panička převlíkala porodnici-no ne že by tam nebyl bordel, ale takhle mě ošulit, to se teda nedělá. No, ale jelikož  jakmile panička šáhne do pelíšku, tak se tam hned hrnu, tak mě takhle šulej pravidelně, když nám panička šůruje ležení. Jinak teda prťousové jak rostou začínají být pěkný nácucky a za cecíky tahají o stošest. Takže teď už si občas odpočinu mimo pelíšek i dobrovolně, v těhlech vedrech  se potřebuju i zchladit. Škoda, že nemůžu hupnout někam do rybníku. Tak já už musím letět, prťata už zase kňouraj v pelíšku.  Tady máte pár foteček prcků.Tak zatím.

    

3.7.2012 Štěňátkům jsou dneska 4 dny a plaváčkům už se začínají barvit čumáčky a tlapičky. Mamina už si občas oddychne mimo bednu, když zrovna piraňky tvrdě spí, ale sotva slyší první zakňourání, pospíchá zpátky.  Když si štěndo půjčíme, tak je to za bedlivého dozoru a nedej bože, když začně kní5kat. Dneska jsem přefotila jednotlivá štěňátka-no řeknu vám, to byla práce pro vraha. No posuďte sami v sekci štěňata.

30.6.2012 Tak štěňátka už za sebou mají úspěšně první noc, kdy nás dokonce nechala docela i vyspat a  kontrolu u pana doktora, který je pochválil, že jsou moc pěkná, velká a živá. Jenom černá holčička je menší, ale nedá se a snaží se to dohnat. Mamina se o ně pořád vzorně stará, když jí dostaneme na chvíli ven, za chviličku stojí za dveřmi a chce za nimi zpátky. A  i když zrovna prckové spí, když přijde máma do bedny, to je hned rachot, pištění a hemžení a hledání mámy-mlékárny. V sekci štěňátka doplněné fotky jednotlivých štěňátek v pořadí, v jakém přišla na svět s porodními váhami. Fotky z druhého dne na rajčeti.  

29.6.2012  Tak jelikož mám plné packy práce s drobotinou, půjčím to tu na chvíli paničce:

Tak už je to tu ve 3:40 ráno se narodila první plavá holčička a za ní ještě 7 statečných sourozenců. Celkem tedy máme 4 fenky, z toho 3 plavé a 1 černou a 4 pejsky, z toho 2 plavé a 2 znakaté. Takže máme hezky všechny 3 barvičky, i když plaváčci to přeprali. Všichni se mají pěkně k světu, někteří mají i přes půl kila, největší cvalda byl paradoxně poslední znakáček. Mamina byla statečná vůbec se s tím nepárala a pěkně mě honila, však poslední dva pejsi šli po sobě jenom 5 minut. Tak teď jenom doufám, že budou všichni v pořádku a prckové budou pěkně přibírat. Mamina zatím svědomitě kojí a nehne se od mimin na metr. Tady máte zatím pár foteček a já jdu načuhovat do bedny

  

25.6.2012 Tak už se to blíží, dneska v noci jsem procvičila paničku, jak je připravená. Asi už se tam prckové řadí, takže to kolem půlnoci vypadalo jako že už. Ale pak se tam nějak dohodli, takže nakonec to byl jenom planý poplach a v jednu v noci mohla panička zase zalehnout  Takovýhle pupík jsem měla před týdnem. 

14.6.2012 Tak ještě zbývá asi 14 dní, než se mimča narodí. Bříško už mi pěkně roste, panička mi ho každý den hladí, jestli už neucítí nějakého mrňouse, ale zatím nejsem žádný pátrací balon, to tedy zase ne. Papání to už by mi taky zase šlo, to se paničce ulevilo, že mě ty moje nechutenský moresy přešly-holt na to není u mě zvyklá, když od narození sežeru na co přijdu  Chodíme každý den na prochajdu, ale už mi panička odmítá házet míček,  ale aspoň jednou mi ho hodí a nechá mi ho ať si ho aspoň nesu a pobíhám si sama. Jinak je doma zatím klídeček (asi ticho před bouří :) ) tak zatím páček jdu si hrabat díry na zahradu (zatím tam mám dvě-a obě jsem zatím trefila na neutrální území mimo záhony, tak mě panička zatím chválí  )

2.6.2012 Dneska bylo krásně a konečně mi trošku povolily těhotenské nevolnosti(no jo, paničce na granule dlabu, takže mi musí vyvářet masíčko s rejžičkou, tvarůžky s piškůtkama atd, jinak čuchnu k misce a znechuceně odcházím) , tak jsem vytáhla páníčky na prochajdu. Páníček toho zase využil k obrazu svému a nacvakal zase spoustu pózovacích foteček. Ale jinak to bylo moc fajn, běhání za míčkem už teda moc nepřeháním, panička mi ho hází opatrně, abych pro něj neskákala a hlavně se modlí, aby mi před čumákem nevyskočil zajíc-což jí dneska vyšlo   Na fotečky se můžete juknout tady.

  

22.5.2012 Tak konečně nadešel páníčky napjatě očekávaný den D a frčelo se na ultrazvuk, jestli schovávám v bříšku ta mrňata nebo ne. No a JSOU TAM!!! Pan doktor jich zatím napočítal 6, ale to se ještě necháme překvapit, kolik jich nakonec vykoukne. Panička už to trošičku tušila, protože poslední dobou doma nedělám nic jiného, než že chrním a chrním, což pro mě moc typické není  Takže teď už asi doma vypuknou nějaké přípravy, ale to pravé hysterčení přenechám na páníčcích, já se nechám hezky rozmazlovat a opečovávat, jak se na budoucí maminu sluší a patří. Kdo by měl zájem o moje štěňátko, může už kontaktovat páníčky! Bude starostlivě opečované, socializované - no prostě připravené do života se vším všudy, aby z něj vyrostl takový pohodový pesan, jako ze mně, nebo z Bondíka.

 

4.5.2012 Včera se byli páníčkové podívat na štěňátka mojí ségra Ambry. Pomuchlovali se do sytosti. Prckové jsou prý úžasní, hodnoučcí, veselí a nebojácní. Musela jsem páníčky pak pořádně očuchat, co mi všechno vzkázali.  Více info na www.ambra-haligali.wbs.cz Fotky jsou jako vždy na rajčeti.

  

 

29.4.2012 Tak nastal ten pravý čas vyrazit za ženichem a tak mě panička v pátek naložila a frčely jsme do Prahy za fešákem Bondem.  No padli jsme si do oka hned, (dobře ho panička vybrala, musím jí pochválit) a tak jsme s tím nedělali velké cavyky (taky  v tom vedru by nás dřív kleplo). V neděli jsme jely s paničkou raději ještě jednou pro jistotu. Vzájemné sympatie nevyprchaly a tak jsme to s Bondíkem stvrdili ještě jednou a pořádně-svázaní jsme byli asi 20 minut, paničce už dřevěněly nohy, jak u nás seděla  Tak a teď páníčkům nezbývá, než 3 týdny počkat, jestli budou mimča nebo ne. Tak držte palce.

29.3.2012 se mojí ségře Ambře narodilo 7 štěňulat. Asi aby se moc nehádali, tak kromě jedné znakaté fenečky jsou všichni blonďáci. Více info najdete na jejích stránkách www.ambra-haligali.wbs.cz .

18.3.2012  V sobotu k nám přijeli na návštěvu kamarádi Dantesáci, ale tentokrát s sebou vzali Enninku. No řeknu vám, že ten špunt tedy od Silvestra hrooozně vyrostl. Ale na první čuch jsem jí poznala a skvěle jsme se spolu vyblbly. Už není tak drzá jako dřív a poznala, kdo je tu vedoucí, takže jsem jí ani nemusela nic vysvětlovat a mohly jsme řádit. Akorát prý jsem moc hrom do police, takže občas když jsem jí trošíčku zválela, páníčkové už ječeli pomalůůůů a opatrněěěě. No však přeci musí něco vydržet, no ne??? Pár foteček na rajčeti.

 

5.3.2012 Panička se letos zase trošku vzmátořila a začala se mnou pořádně jezdit na cvičák a hlavně na stopičky. Což mi tedy vůbec nevadí, ty mě baví a hlavně se vždycky na stopičce pěkně nadlábnu  Včera na mně zkusila paní cvičitelka 5 lomů, z toho 1 ostrý a krom jednoho zaváhání na lomu jsem jí celou našla. No to bylo radosti na Starém bělidle - ehm na poli

Také si panička mne ruce, že mi ženicha vybrala moc dobře. Bond Černý vítr se teď zúčastnil dvou výstav-v Rakousku-Grazu si vyběhal CACA a CACIB a teď v neděli v Mnichově CAC a res. CACIB, takže je vidět, že se líbí nejen nám. Moc mu gratulujeme.

 

16.2.2012 Rok se s rokem sešel a už jsem zase o rok starší. Dneska jsem s páníčkama oslavila moje 4. narozeniny. Dostala jsem zase výýborný bobíkovo-piškotový dortík - mohla bych mít ty narozky víckrát do roka  , ještě nějaké dobrůtky, nové házedlo, jelikož mi to staré páníček zničil a ještě jednu takovou prapodivnou hračku. Je to takové plastové velké vejce a to je vám tedy pěkný bazmek. Nijak to nejde zakousnout, ani nijak kloudně poponýst, furt se to šmrdolí sem tam, nevím proč se tomu panička směje, když ten krám honím po zahradě. No, však já na to přijdu a bude mít panička po humoru..

  

Ještě vám prásknu, co se mnou má letos panička  v úmyslu. Na jaře má zálusk na nějakou zkoušku, ale to je jenom takový návrh. S výstavama to letos asi taky moc nepotrhnu, jelikož mi panička na jaro plánuje štěňulata. A jestli se to podaří, máme o zábavu všichni postaráno  Víc podrobností vám sem napíšu určitě co nejdřív.

15.1.2012 Jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy CACIB Norimberk. Vyběhala jsem si s paničkou V3. Podrobnější čtení ve výstavách.

Přidané fotky z výstavy. 

Všem našim kamarádům, známým, ale i podobně postiženým lidičkám přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a v novém roce hodně zdravíčka, štěstíčka a hodně úspědhů v tom psím světě.

                                                                                    

10.12.2011 Dneska jsem se s paničkou zúčastnila vánočního závodu na letňanském cvičáku, který pořádala Anička Brázdová. Původně mně panička nahlásila do kategorie ZZO, ale přímo na místě chtěla zamachrovat a tak nás přehlásila do poslušnosti dle ZVV1.  Potom si to se mnou šla zkusit a mírně poklesla na mysli, když mně cvičení zajímalo ze všeho nejmíň  No aspoň nenastupovala s moc velkýma ambicema. Ale jelikož jsme moc akcí poslední dobou neabsolvovaly a na cvičáku jsme nebyly přes půl roku, nechtěla jsem jí moc zklamat, aby nade mnou nezlomila hůl. Takže přivolání 10, ovládání za 9, sedni-lehni-vstaň 8 (samo že za křivé polohy) odložení za pochodu 8 (že mi to trvá, než se tam poskládám a ještě křívo), štěkání 10, aport 6 (druhý povel to jistil, když jsem místo činky šla čmuchnit nějakou háravku), skokovka 5 (jenom tam, zpátky už by to bylo moc práce), áčko 9 (tam teda nevím, co se rozhodčímu nezdálo-jen jestli to není zbytečnej šťoura ) kladina 8 (nechtělo se mi čekat, až se panička rozhoupe a vyrazila jsem bez povelu, tak mně musela panička mírně dobíhat ) a odložení bez šounění za 10. Takže suma sumárum 83 bodíků. Panička byla štěstím bez sebe, že jsem to takhle vyfikla, čekala totiž větší katastrofu  Bohužel v téhle kategorii se sešla hodně silná konkurence a tak nám naše bodíky stačily jenom na předposlední místo. Stejné místo na nás vyšlo i ve "sranda" kategorii, kde kde byl běh paničky a vypití panáku (pro řidiče džus) a přivolání na čas. Holt ta panička je prostě pomaláááá, já jsem běžela jak vítr  Pak to ještě dokazila hodem činkou na cíl, když to hodila sice kousek vedle, ale ještě veeelkej kus se  mrcha činka odkutálela. Ale jinak to byl prímově strávený den, nějaké ceny útěchy jsme přeci jenom dostaly, akorát teda perníkovej stromeček, na kterej jsem si dělala zálusk, mi panička sprostě zabavila a doma do posledního drobku sež...ehm snědla  no ale abych jí zas tak nekřivdila, tak mi místo toho dala vééélkou kost. Potkala jsem se tam s Dantýskem, bráchou Armínem a chovatelkou Terkou, jenom s maminou Halkou jsem se nějak minula. Bylo to moc príma, tak doufám, že brzy podnikneme s paničkou nějakou další akci. Fotečky nám půjčila chovatelka Terka.

 

24.11.2011 Tak napjatě očekávaný den D nadešel, ale bohužel nedopadl tak, jak by si páníčkové přáli. Pan doktor mi v břišku bohužel žádná štěňátka nenašel. Ale není všem dnům konec a zkusíme štěstí příště.

14.11.2011 Tak panička hned ráno žhavila dráty na veterinu, aby mně objednala na ultrazvuk, jestli budou štěnda nebo ne a  i přes její škemrání nás objednala sestřička až na příští čtvrtek a fertig. Takže páníčci budou mít nervy ještě delší než špagáty a já jsem jedině ráda, páč veterinář = no hnus velebnosti. 

7.11.2011  Včera jsme s páníčkem využili asi poslední nádhernou neděli, utrhli jsme paničku od předvánočního úklidu a vyrazili jsme na takový malý výlet. Cílem byla menší rozhledna asi 2 vesnice od nás. Byla to krásná prochajda a když už k rozhledně, tak jsem se s páníčkama vyškrábala i nahoru na rozhlednu. Kovové točité schodiště teda nic moc, ale zvládla jsem to s přehledem a páníčkové na mně byli pyšný, jaká jsem šikulína. Pár foteček z procházky najdete na rajčeti.

 

 

26.10.2011                     Máme nakryto!!!!!!!!!!!!!!

Jelikož mi panička začala vyhrožovat prací, raději jsem spořádaně začala hárat a když přišel ten pravý čas, vyrazila jsem s paničkou za ženichem Dantesem Gora Monte. Rádi se máme už od jakživa a nyní jsme to jenom zpečetili. Teď už paničkám nezbývá, než čekat cca 3 týdny, jestli ze mně bude mamina, nebo ne.

7.10.2011 A co jinak děláme?? Panička pořád čeká, až začnu hárat, jelikož už má vystavený i krycí list,ale mně se zrovna jak na potvoru zatím nechce. Tak mně panička pro změnu zase po delší době vytáhla na stopu, prý abych to úplně nezapomněla. Zkouší na mně klasické U s 5 předměty v lupeníčku i rovnou na suché hlíně, ale je to dobrý, ještě si to docela dobře pamatuju :)

 

7.10.2011 Pozdě, ale přece přidávám odkaz na krásné fotky z výstavy v Mladé Boleslavi od Jany Hnátkové. Ještě jednou moc děkujeme.

 

 

28.8.2011 V tradiční sestavě jsme vyrazili na mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi. Povedlo se nám vyběhat V1, CAC, CACIB!!!!! Podrobněji v sekci výstavy.

Fotky z výstavy z našeho foťáku jsou na rajčeti.

21.8.2011 Vrátili jsme se z víkendu v Lipsku, kde jsem se předváděla na národní i mezinárodní výstavě.  V sobotu se mi podařil V1,CAC a Národní vítěz a v neděli V2, res. CAC. Podrobnější počtení v sekci výstavy.

 

Panička trošku upravila sekci štěňátka, shrnula tam údaje o mně a taky tam o mně něco práskla

18.7.2011 Včera jsem jela s páníčkama na suprózní výlet. Jeli se podívat na Starou Živohošť, kde už jsem byla s nima dvakrát na dovče, takže mě samozřejmě nemohli nechat doma. Proběhla jsem se po lesíku, vyloudila jsem něco u dobrého obídku a HLAVNĚ - pořádně jsem si zaplavčila a  vyráchala se od paty po čumes.

   

25.6.2011 Pořádal HW klub školku pro nejmenší, ale i větší hovawarty. Konala se na Letňanském cvičáku pod záštitou Aničky a Blanky Brázdových. Panička s kamarádkou Hankou jely na čumendu - samozřejmě BEZE mně a Dantíka, což jí teda ještě spočítám, má to u mě jak ve spořitelně.  No ale k věci. Prý to bylo moc pěkné a poučné, čerství majitelé nejmenších prcků hltali informace, zkoušeli si přivolání, prckové si mohli zkusit tunel a kladinu. Větší hovíci si zkoušeli poslušnost, buď od začátků, nebo pilovali to, co jim moc nejde. A všeobecně se všichni pěkně socializovali. Po výborném obědě, si vzala slovo moje chovatelka Terka Mulačová a zasvětila zájemce do kolotoče výstav a mohli si na nečisto vyzkoušet svody a bonitace. Do toho už jí trošku kafrala panička i Hanka, páč to mají z první ruky, když je teď Hanka bonitační referent a panička její pravá ruka (nebo levá? nebo obě? a ono to je fuk ) Po této teoretičtější části si ještě mohli vyzkoušet obrany s figurantem Lukášem Krausem. Vypadalo to, že se převážné většině akce líbila, snad si z ní nějaké to moudro a zkušenost odnesli, už jenom to, že si mohli vyměňovat postřehy se stejně "postiženými" lidmi není k zahození. Panička přijela s tím, že se jí akce moc líbila a příště by se mohla účastnit třeba už jako některý z poradců (no prostě chce dělat chytrou, ale doufám, že mě příště vezme s sebou aspoň jako figurantku nebo odstrašující případ, jak to vypadat nemá   ) Na stránkách hovawart klubu je pěkná reportáž od Katky Slovákové a můžete se juknout na moc pěkné fotky od Katky i od Jany Hnátkové.

 

21.6.2011 Musela jsem paničku trošku popostrčit, ale už jsou tu i fotky ze sobotních Litoměřic.

 

20.6.2011 Konečně se panička dohrabošila k tomu, aby vložila fotky z Knížečáku a zatím jenom z neděle v Litoměřicích. To jí to trvalo, co?!

22.-23.5.2011 Jsem se zúčastnila téměř doma - letos poprvé dvoudenní výstavy v Litoměřicích. V sobotu jsem si vyběhala V3 a v neděli V2, res CAC. Podrobněji ve výstavách.

14.5.2011 Na Knížecím rybníku se už tradičně konala Speciální výstava hovawartů. Poprvé jsem se dostala do třídy vítězů a jak se mi vedlo si přečtěte v sekci výstavy. A šoupnu sem jednu povedenou fotečku od Míši Václavů. Pak že jí nejdou znakáči, tsss. 

 

4.4.2011 Dnes jsem vyrazila, tentokrát s oběma páníčkama, opět směr Německo a to do nedalekých Drážďan. Povedl se mi vyběhat V1,CAC, res. CACIB !!! Podrobnější počteníčko opět ve výstavách.

5.4.2011 V sobotu jsem vyrazila s paničkou na výstavu do Berlína. Podařil se nám vyběhat V2, res. CAC. Podrobnosti v sekci výstavy.

22.3.2011 Dnes nám dorazil napjatě očekávaný dopis od ČMKU se schváleným názvem chovatelské stanice.

                                                                    ALISANTE18.2.2011 Byly zveřejněny výsledky soutěže o nej pracovního hovawarta. Bodíky za moje zkoušky mi stačily na 16. místo. Zato můj brácha Armín-Artuš si díky samým výbroným ze zkoušek i závodů vybojoval krásné 4. místo. Moc mu gratulujeme!!!!

16.2.2011 DNESKA SLAVÍM 3. NAROZENINY!!!!!

Panička mi hned ráno potřásla tlapkou a slíbila na odpoledne dortík a dárečky, tak jsem se měla celý den na co těšít. Večer mi opravdu udělala moooc dobrý bobíkovo-piškotový dortík a dostala jsem další zásobičku mňamek a nového pískacího ježečka (z kterého měl páníček obrovskou radost, když jsem mu pískala do rytmu při zprávách ) Přeju všem svým sourozencům také všechno nej, pořád velkou zásobu pamlsků a hodně rukou na pomazlení.  Ještě pár fotek najdete na rajčeti.

   

Tak se s vámi musím podělit, co mi ta panička na letošek ještě nalajnovala. Ale už jsem víc v klidu, protože loni měla taky velký oči a nakonec to nebylo až tak hrozný. Z výstav v Německu plánujeme v dubnu Berlín a Drážďany, v červnu Erfurt a v srpnu asi už tradičně Lipsko. V Čechách mám až do května padla a pak to začne speciálkou v Táboře, Litoměřice (pokud je to tak, že v sobotu je národka a v neděli mezinárodka, tak asi na obojí), v červnu mooožná Klatovy, červenec Mladá Boleslav, možná letos stihneme i tu srpnovou a nakonec listopadovou Prahu. Chybí mi poslední CAC na Českého šampiona, tak se snad na nějaké výstavě štěstí usměje. Se zkouškama to letos nebude tak horký, protože na co jsem měla jakž takž schopnosti, tak už jsem absolvovala a jestli Ten Nahoře zavře obě oči, tak možná na podzim zkusíme s paničkou ZPS1.  No a ke konci roku mě čeká asi to nejzásadnější. Panička už mi chce najít ženicha. Dneska posílá žádost o zaregistrování chovatelské stanice, takže jestli všechno dobře dopadne, na začátku roku 2012 budu mít první štěňulata. Ale to je ještě mooooc daleko, takže do té doby si budu řádně užívat lumpačení a válení se u televizky. Taky doufám, že mě letos zase vezmou na nějakou dovču, loni na Moravě to bylo moooc fajn.

17.1.2011 Včera jsem absolvovala druhou letošní výstavu, tentokrát v Německu, v Norimberku. Podařil se mi vyběhat V1,CAC, res. CACIB!!! Podrobnější počtení najdete ve výstavách.

8.1.2011 Mojí první výstavou v letošním roce byla Hanácká národní výstava v Olomouci. Rok mi začal nejlíp jak jsem si jen mohla přát a podařilo se mi získát V1  CAC a ještě Národního vítěze! Podrobněji si počtete v sekci výstavy.

 

Všem čtyřnohým i dvounohým kamarádům a známým přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků, bohatou nadílku a do nového roku hodně štěstí, zdraví, legrace a pracovních i životních úspěchů.

 

4.12.2010 I přes mrazivé počasí jsme vyrazily s paničkou na Lovosický cvičák. Konal se tu tradiční klubový závod a já jsem nastoupila v kategorii ZZO. Jelikož jsme dorazily první, dostaly jsme i startovní číslo  1 a zatímco šla kategorie ZVV1 na stopy, pustily jsme se do toho. Rozhodčího dělala naše výcvikářka Zdena, takže jsem si přišla skoro jako na normálním cvičení. Chůze, ovladatelnost i odložení v leže dopadlo dobře. Sem tam ulítl nějaký bodík za pomalé položení, nebo za otáčení paničky, ale největší ztrátu jsem vykouzlila samozřejmě na aportu. Jelikož přede mnou panička nemávala minimálně miskou žrádla, očíhla jsem kdeco okolo a až na třetí povel jsem tedy tu činku přeci jenom přinesla. Takže pošlušnost byla za 52 bodíků. Speciání cviky se nám povedly a dalších 30 bodíků bylo našich. Nutno podotknout, že jsem si vedla líp než na zkoušce Zažila jsem si i trošku adrenalinu, když jsme čekaly na odložení, než si další závodník udělá přivolání. Další fenka si totiž povel volno vyložila po svém a rovnou zamířila k nám a mela byla na světě. Já si nic líbit nenechám a pustily jsme se do sebe. Panička se chudák snažila cpát se mezi nás a odehnat vetřelce, ale chvíli to trvalo. Odložení jsem i přesto udělala, až jsem zapomněla šounit okolo, jak jsem byla ještě ve střehu. Bohužel mě to přeci jenom trošku rozhodilo a brumlala jsem pak na kdekoho, až to nakonec odnesla Maudinka. Takže jsem nakonec dostala buchec od paničky  i já. . Ale vynahradila jsem jí to tím, že jsem si vysoutěžila 2. místo v naší kategorii a koooonečněěěě jsme vyhrály vééélky krásný poháár. Po vyfocení s cenami se panička se všemi pořádně rozloučila, protože tímhle závodem jsme ukončily naše členství na Lovosickém cvičáku a od příštího roku už budeme chodit jenom do psí školy Bobík.

 

 

18.11.2010 Včera jsem s paničkou složila FPR2. Terén byl docela těžký, hodně podmáčená pastvina se spoustou kravinců a zetlelou trávou, takže nás kladeči stop předem litovali. Z nášlapu jsem vyrazila dobře, ale první předmět jsem jenom očmuchala, trošku jsem  pobloudila na lomu a pak se zapíchla u krtince, ale i přesto nám bodíky  ještě stačily a mám zkoušku v kapse. Pro letošek máme splněno a teď už budu paničce pomáhat s cukrovím na Vánoce  . Akorát si odskočíme jen tak pro zábavu 4.12. na klubový závod. Byla se na mně zase podívat i paní cvičitelka Soukupová a poctivě fotila, tak se jukněte.

16.11.2010 Po takovém bídnějším období se konečně zase něco děje. Panička už se jakž takž vzpamatovává z pořádného nastydnutí, já jsem si prodělala mírnou střevní pohromu a končí mi hárání. V neděli jsme proto vyrazily na cvičák ještě s kříženci Bárou a Tomem. Páníček od Toma byl tak hodný a našlápnul mi dvě stopy, abych mohla pilovat na zítřejší zkoušky. No jednu jsem šla pěkně tak do půlky a pak jsem začala čmuchnit kde co a požírat bobany. Což se paničce samozřejmě moc nelíbilo, takže mě čekala ještě jedna stopička. No abychom tam neblbly do večera, tak jsem tu druhou vysekla už pořádně a jelikož už páníček doma jódloval hlady, tak jsme frčely dom vařit oběd. Máme i pěkné fotky, tak se jukněte. Co se týče zítřka, zkusíme s paničkou FPR2, i když panička tam jede s tím, že výsledek je ve hvězdách a podle toho, jak se vyspím.  Kvůli nemoci nemáme pořádně natrénováno a holt kdyžtak budeme za sponzory cvičáku.       

První fotky z poslušnosti jsou tady a ze stupňů vítězů jsou tady.

23.10.2010 Dneska jsem se zúčastnila svého prvního závodu v životě. Vyrazila jsem s paničkou do Chomutova, kde se konal stopařský Březenecký duel. Jelikož to  byla moje premiéra, přihlásila mě panička zatím do kategorie ZM, ale zase jsem tam měla největší konkurenci. Bylo nás tam 9. Ráno jsme s paničkou díky objížďkám mírně pobloudily, jely jsme lesem nelesem, polem nepolem, ale nakonec jsme dorazily včas. Když se sešli všichni závodníci, vyrazilo se na stopy. Stopovalo se na pastvině a tahle tedy byla opravdu čerstvá. Co krok to kravinec, takže se panička pomalu smiřovala s tím, že se jí na stopu vykašlu a půjdu po h..... No ale když už se se mnou vlekla takovou dálku, tak jsem jí chtěla udělat radost a kravinců jsem si při stopování vůůůbec nevšímala a až na mírné ověření lomu jsem šla ukázkově. Vyneslo nám to 47 bodů, což byla druhá nejlepší stopa v mé kategorii. Ostatním psům holt asi tentononce vadily víc. Ještě jsme se jukly i na stopy ostatních kategorií a jelo se na oběd. Nejdřív mě však panička musela vypucovat kožich, abych vůbec mohla do auta, jelikož jsem si neprozřetelně sedla do jednoho lívance. Po obědě se šlo na poslušnost. Tam už to taková sláva nebyla, ale úplná bída zase taky ne. Přivolání mám tentokrát na 1.!!! zavolání, ovladatelnost jááákž tákž až na 2 povely na vstaň a křivé přisednutí, ale nejvíc jsem si to zhatila aportem. Sice jsem ukázkově vyběhla, ale pak jsem tam tu činku nějak pozapomněla a už jsem se chtěla vracet zpátky, takže mi panička ukázáním musela připomenout, pro co že jsem to tam vlastně běžela. Ale zato jsem jí před paničkou neupustila a vzorně počkala na odebrání. Na odložení jsem měla nos zase jako Pinocio, ale přála bych vám vidět ty paniččiny vražedný pohledy, tak jsem se na to raději vyprdla a doležela v klidu. Poslušnost nám vynesla tedy 40 bodíků. Pak už se čekalo na docvičení ostatních a já jsem si krátila čas k obrazu svému. Loudila jsem a mazlila se se všemi okolostojícími a že adeptů bylo dost. No a už tady bylo vyhlašování vítězů. Dneska to výjmečně nebylo s odřenýma ušima, ale vybojovala jsem si s paničkou krásné druhé místo. Dostala jsem moc hezkou medaili, diplom a spostu pěkných věcí. Taky mám od paničky poděkovat organizátorům za skvělou atmosféru, organizaci a ceny. Vyfotili jsme se na stupních vítězu a pak už jsme pobalily ceny a frčely dom za páníčkem. Musím vám tedy říct, že jsem v autě hned vytuhla a probrala se až doma, tak mě to zmohlo. Fotky snad časem vyloudíme od pořadatelů.

  

 

26.9.2010 Dnes jsem v Kotojedech u Kroměříže podstoupila psí "zkoušku z dospělosti" - bonitaci. Dopadlo to výborně, jsem už oficiálně chovná fenka s 1. třídou chovnosti a bonitačním kódem 5/2a/A3,K1,S5/S.

Ráno jsme museli s páníčkama vyrazit už ve čtvrt na 6, abychom přijeli včas. Celou cestu nás doprovázel hustý liják a páníčci nadávali jak papoušci. Na místě už bylo plno hovíků, takže jsem byla zase jako u vytržení a nevěděla jsem, kam mám táhnout dřív. Páníčci postavili už náš obligátní stan, který se nám dneska opravdu hodně vyplatil. Po úvodním proslovu začaly povahové testy. Šlo to celkem svižně, takže jsem šla brzy na řadu. No nevím, proč z toho panička dělala takovou vědu. Reakci na střelbu nemám, (kdybych měla, tak se asi zblázním, jelikož je vedle střelnice a dnes tedy byla plně využívaná). S míčkem si hraju vždycky ráda, ve skupině na mě jeden pán cvakal a druhá paní pískala-pohodička. Přivolání do skupiny bez chyby, co kdyby mi panička v tom cizím prostředí foukla? Sevření skupinou brnkačka, na Lovosickém cvičáku jsme si to už vyzkoušely a u kolíku byla hotová zívačka. Když mě tam panička nechala a šla se schovat, přišla nějaká paní a courala okolo mě, tak jsem pěkně cupitala za ní, kdyby z toho kápnul pamlsek. No proč by za mnou jinak chodila?? No pamlsek nepadl, škrťa jedna, místo toho jí tam upadly desky, tak si je sebrala a šla zas pryč. No chápete to??? Aspoň že ten pamlsek kápnul od paničky, když jsme šly pryč. Po krátké pauze přišlo na řadu posuzování exteriéru.  To už teda bylo horší.Padl na nás pan Adlt a tentokrát se mu zase nelíbilo, jak stojím, jak běhám atd. Je teda fakt, že jsem to dneska flinkala jak to jen šlo. Však jsem si to taky pak od paničky slízla. Šermovaly kolem mě nějakou šuflerou a vrchol všeho bylo, že mi do pusy strkaly nějaké kartáčky. No fuj tajbl. Pak ještě vyfotit, ale to už jsem byla hooodně znechucená, takže jsem zapózovala alá ovečka na porážku a mohli na mě mávat všeličím. Tím to zaplať pánbůh skončilo, mohli jsem se zpakovat a frčet domů - v dešti - jak jinak. No vědět, co je bonitace, tak se do toho tak nehrnu, ale páníčci jásali, že to máme za sebou a teď prý budou vymýšlet jméno chovatelské stanice. Tak jsem zvědavá, na co přijdou koumáci. Za odměnu mi páníček výjmečně uvařil pořádný gáblík k večeři, tak jsem byla nakonec taky spokojená. Fotek tentokrát máme jen pár, ale zato natočil páníček video z povahového testu

  .

 

 

2.9.2010 Tak jelikož panička usoudila, že flákání o prázdninách bylo dost, vytáhla mě po dlouhé době na cvičák. Protože chceme na podzim zkusit FPR2, je trošku načase začít se zase aktivně věnovat stopičkám. Všude už posekali, takže terénu je dostatek, teď ještě splašit cizí stopovače  Zatím stopuju mojí paní cvičitelku a minule panička uhranula kamarádku Hanku od Dantese, kteří s námi chodí cvičit. A protože paní cvičitelka zvládá při cvičení i fotit, mám zase spoustu pěkných foteček.

A chystá se na mě důležitý krok v mém životě. Panička mě přihlásila na bonitaci v Kroměříži 26.9..Tak mi  všichni držte palce a tlapky, ať to dobře dopadne a jedu domů už jako oficiální slečna

26.8.2010 Ještě jedny moc pěkné fotky z výstavy v Lipsku jsou na stránkách Dantýska.

23.8.2010 Na rajčeti jsou fotky z výstavy v Lipsku.

22.8.2010 Vrátili jsme se z dvoudenní výstavy v Lipsku. Jak jsme dopadli a podrobnější vyprávění najdete v sekci výstavy.

20.8.2010 Na stránkách psí školy Bobík paní Ivety Soukupové jsou nová videa z mého výcviku. Konečně jsme se s paničkou skoro po dvou měsících dokopaly na cvičák. Taky byla ta pauzička znát-ale však jsou prázdniny, ne

18.7.2010 S paničkou jsme vyrazily na dámskou jízdu do Mladé Boleslavi na národní výstavu. Ve zdatné konkurenci 16ti fen se nám podařilo vyběhat V3.

8.7.2010 Ještě pár foteček z dovolené na Moravě.

4.7.2010 Po delší době se hlásím ke slovu. Jelikož jsem měla jaro nabité zkouškama a výstavama, usoudili páníčci, že si taky nějaký ten oddych zasloužím a vyrazili se mnou na dovolenou na jižní Moravu. Jela s nima skoro celá člověčí rodina, takže bylo o zábavu a objekty k loudění u stolu postaráno. Počasí nám vyšlo krásné, celý týden teplo, vodička byla taky krásně teplá, akorát páníčkové trošku ofrňovali, že je trochu zelená. Ale když mě viděli, jak si rochním, tak neodolali a koupali se se mnou. Jezdila jsem s nima zase na lodičkách, chodila na prochajdy a do hospůdky na pivko nebo kafíčko. V pondělí jsem se jela juknout na hrad Bítov, mají tam pěkné nádvoří a hospůdku. Potkala jsem tam príma lidi s labradorem a podělili se se mnou o pamlsky Druhý den jsme podnikli výlet  do Znojma a po vinných sklípcích v Šatově. Páníčci si pochvalovali výborné vínečko a zásobili se domů a já jsem si pochvalovala chládeček, který tam byl. Jenom když jsme vyšli ven, tak jsme dostali pěknou pecku horka, to moc příjemné nebylo. V úterý jeli odpoledne páníčkové na výlet do Rakouska na nákupy, tak mě nechali  v chatě, abych si odpočinula. Nechali mi tam sušené ouško, aby mi to lépe uteklo a po pořádném dvaciášku byli páníčkové zase zpátky s taškou nových pamlsků. Středa byla taková odpočinková, panička musela do lékarny, protože jí nepřestávalo bolet v krku a pak mě šli  páníčkové zase vymáchat do řeky a na pívo a limču. Ve čtvrtek jsem se zase dopoledne vykoupala do sytosti a páníčci vyrazili na zámek Vranov nad Dyjí a na přehradu. Mě zase nechali odpočinout v chatě. Řeknu vám, že mi to přišlo docela vhod, protože být ve střehu  celý den, to není nic pro mě. Doma celý den prochrním a řádím až když přijedou páníčkové z práce. Taky jsem měla mírné střevní potíže, protože i přes zákaz paničky mě všichni ládovali zbytkama ze stolu a na to přeci jenom nejsem v takové míře zvyklá. Doma od páníčků dostanu sem tam sousto. V pátek ještě vyrazili páníčkové na elektrolodičky a na pečené koleno do hospůdky a abych jim ho nezáviděla, tak jsem dostala 2 veeelké kosti a pak jsme se šli všichni vykoupat. Dostala jsem nový míček do vody, protože jsme ztratili tenisák, ale ten nový je ještě lepší, pěkně se žužlá. No a v sobotu už se  bohužel balilo a frčelo dom. Cestou jsme měli ještě jednu koupací přestávku, protože to vedro mi opravdu dává zabrat. Mooc jsem si to užila a doufám, že zase brzy někam vyrazíme.

1.fotka je z nádvoří hradu Bítov, 2. z malovaného sklípku v Šatově, 3. z projížďky na lodičce a 4. z náměstí ve Znojmě. (Tam byla krásná restaurace a hned s jídelními lístky mi přinesli misku vody, aniž by páníčci museli něco říct. Tak by to mělo být všude a ne ty hnusné obrázky přeškrtnutého psa )

 

   

5.6.2010 Složila jsem s paničkou mojí první stopařskou zkoušku a to FPR 1. Kdo je zvědavka, jak to probíhalo, ať nakoukne do sekce výcvik.

23.5.2010 Vyrazila jsem s páníčkama za humna na Mezinárodní výstavu v Litoměřicích. Jak se mi tentokrát zadařilo se dozvíte ve výstavách.

15.5.2010 Zúčastnila jsem se klubové výstavy na Knížecím rybníku u Tábora. Jak to dopadlo se dočtete v sekci výstavy.

9.5.2010 Jsem s paničkou úspěšně složila zkoušku BH. Více podrobností v sekci výcvik.

7.5.2010 Našla jsem i pár fotek ze cvičáku v Lovosicích, kde jsme pilovaly na BH. V neděli jdeme na to, tak nám držte palce a packy ať nejedeme domů s ostudou  (Na první fotce je vidět, jak si krátím dlouhou chvíli než přijdeme na řadu a proto panička pokaždé odjíždí z cvičáku mírně řečeno drobátko špinavá-ona tvrdí, že jako prase, ale to je věc názoru,že )

   

  

2.5.2010 Vyrazili jsme na naší už tradiční výstavu v pražských Letňanech. Jak se nám dařilo tentokrát se dočtete v sekci výstavy.

27.4.2010 Další fotky z výcviku. Tentokrát i ze stopy a pár momentek. Jelikož je paní učitelka i fotomaniak, neváhá se pro ulovení pěkného snímku i válet po zemi. Za což jí moc děkuju , protože páníčkové už na to focení nějak hážou bobek a jediné fotky mám poslední dobou jenom od ní. Kde jsou ty doby, kdy mě pořád obletovali s foťákem a cvakali z každého úhlu pětkrát.

10.4.2010 Zúčastnili jsme se s páníčkama naší první letošní výstavy v Drážďanech. Jak jsme dopadli si přečtete v sekci výstavy.
 

29.3.2010 Další fotky z výcviku, tentokrát i s parťačkou lousiankou Abbuš. Sice jsme se ze začátku trošku počechraly, ale na konci na prochajdě jsme byly už zase kámošky. Fotky zde.

25.3.2010 Tak v pondělí jsme jely s paničkou na vyndání stehů a konečně to byla poslední návštěva u veta. Doufám, že na hoooodně dlouho. Ale ještě pořád musím venku nosit botičku  a doma páníčkovu fusekli, protože jakmile vidím nezavázanou packu, jsem k neudržení s blemcáním. Míček mi panička taky ještě nehází a pokaždé, když začnu zběsile lítat(chytnou mě z toho nicnedělání "hrabičky"), tak panička hystericky ječí "pomálůůů a nelíííteeej". Ach jooo, to je nudááá  Ale je teda fakt, že když takhle letím, tak pacina ještě občas zabolí. No holt to budu muset ještě pár dní vydržet.

Taky už pěkně línám, tak snad mi nějaké ty chlupy do výstavy v Drážďanech vydrží a packa bude taky fit. Však už je to za chvíli.

12.3.2010 Jestli má někdo patent na rozříznutou packu, tak jsem to jedině já. Už mám totiž ZASE šmiknutou packu a tentokrát jsem to tedy vzala fortelně. Paničce hned bylo jasné, že tady bude s tou její smrdutou mastí krátká, takže mi pacinu zafačovala a frčelo se na veterinu. Řeknu vám, že se tam bojím čím dál víc. Pryč jsou doby, kdy jsem se hrnula do ordinace s kroutícím ocáskem. To jsem totiž ještě nevěděla, co mě tam všechno čeká. Tentokrát si to asi spletli s kanceláří, jelikož mi paculi secvakali kovovýma sponkama jako ze sešívačky. Podobnou má panička doma, tak jsme si dle mého mohli ušetřit cestu. Pak mi jí postříkali nějakou stříbřenkou, vyfásla jsem slušivý červený obvaz, bohužel i dvě pigára, ale co je nejhorší ---- ten zatracenej trychtýř na hlavu. Jsem totiž proslulá svým uměním sundat si z packy do 5 minut cokoli, jakkoli zafačovaného. Sice ho dostávám jenom když nejsem pod dozorem, ale stejně je to děs. Nemůžu se trefit do dveří, občas drhnu o zeď a vypadám jak satelit

Na druhou stranu to ale má i svoje výhody. Ve čtvrtek jsem byla s paničkou u ní v práci, kde mě všichni mazlili a žebrala jsem i u kolegyně. A pak se konečně odhodlali nechat mě samotnou v bytě i přes den. Takže se celý den vyvaluju doma, užívám si mazleníčko a šouním pořád v kuchyni. Nebýt těch návštěv u veta na převazy a zákazu lítání za míčkem, nemělo by to chybu. Ty kovové svorky tam prý budu mít tak 14 dní a pak se uvidí, jak rychle se mi to zahojí.

 

21.2.2010 Další fotky z výcviku tady.

19.2.2010 Takhle to vypadá, když dobereme kýbl granulí - nezbyde ani drobeček

  

16.2.2010 Jsem oslavila už 2. narozeniny. Dostala jsem novou menší činku a hlavně véélkou tašku mňamek. Páníčci mi potřásli tlapkou a pak už jsem se do té hromady pamlsků mohla pustit. Panička mě výjmečně nechala, ať si vytahuju z tašky co chci, ale když už jsem tahala 4. kousek, přeci jenom zakročila. No aspoň mi to pár dní vydrží.  Tak přeju všem sourozencům taky prímovou oslavu a  do dalšího roku spoustu srandy a ještě hodnější páníčky (teda jestli to jde)

  

 

9.2.2010 Začaly jsme s paničkou zase chodit po zimních prázdninách na cvičák. Minulý týden jsme byly v Roudnici a jelikož měla s sebou  paní cvičitelka foťák, udělala spoustu pěkných fotek. Jukněte sem. Byla jsem pochválená, že ač jsme měly tak dlouhou pauzu, není to vůbec poznat a že jsem nějaká podezřele klidná. Tuhle sobotu jsme se pro změnu jely ukázat do Lovosic, že ještě žijeme. Pořádně jsme se vyřádily s Ambrou a pěkně vymrzlé frčely dom. BH se v Lovosicích plánují až na květen, tak uvidíme, jestli se třeba do té doby nepoohlídneme někde  po FPR 1.

  

10.1.2010 Přidány nové fotky na rajče

 

8.1.2010 Tak si vám musím postěžovat, co mi ta panička na letošek všechno naplánovala. No hrůza děs. Brno v únoru jsme s páníčkem ještě ukecali, ale pak to začne. Co se týče výcviku, tak mám na jaře nalajnováno BH a FPR1. Ale jelikož paní Soukupová (ke které chodím do školičky) je pěkná našeptávačka, tak to asi tímhle neskončí a budeme se pokoušet o další čmuchalíkové zkoušky. Asi FPR2 a moooožná ZPS1. Ale to je ještě daleko. Pak je letos na plánu bonitace. Ještě musíme dohnat na speciálce hovawartů známku výborná, abych mohla do 1. třídy chovnosti a vrhneme se na to.

No a pak tu jsou ještě výstavy. Tam mi panička plánuje nějaké to Německo.Zřejmě v dubnu Drážďany, v červnu Erfurt a v srpnu asi zase Lipsko. V září se totiž v Lipsku namlsala a ráda by ze mně měla Německého šampióna. No mě je to vcelku jedno. Zlobit budu stějně s šampionem i bez, ale mohla by z toho kápnout hromada pamlsků a to já zase joooo Tady doma to pravé tóčo začne asi v květnu a to Praha Letňany, Tábor-speciálka, Litoměřice-to máme za bukem, to by byla ostuda nejít a pak v létě asi Mladá Boleslav.Nna podzim bych to viděla zase na Letňany a co si do toho ta panička ještě vymyslí - to ví bůh. No doufám, že se všechno neuskuteční, přeci jenom panička míní a život mění, že

A teď z jiného soudku. Z mojí domovské boudičky už se pomalu začínají rozprchávat i moji mladší sourozenci. První frčela Bakira až do Rakous a následovat jí asi bude Bodie. Jinak jsou ještě volné plavé slečny a klucí všech barev.No nejsou k sežrání

  

2.1.2010 Včera jsme se vrátili ze silvestrovského výletu na Šumavě. Byli jsme ubytovaní v penzionu Plus, kde jsme už jednou byli vloni v březnu na srazu Haligalíků. Hned jsem to tam taky poznala a po přivítání se ségrou Ambrulí jsem neomylně zamířila do kuchyně a našla tam nějakou mňamku Ještě s námi jeli sousedi s Vojtou a Maruškou a páníčkova ségra s rodinou a labradorem Sárou. Takže nás tam bylo jako psů Tentokrát mezi nás pustili i domácího Maxe. Páníčci se báli, aby nebyla šťěňulata, protože mi ještě končilo hárání. Aby byli v klidu, tak jsem si ho ani nepustila k tělu. Jakmile se ke mně přiblížil, rázně jsem ho odkázala do patřičných mezí. Ale nějak se páníčkům to moje bránění nevinnosti nelíbilo. Vždycky jsem dostala pořádného lepáka a když jsme se ještě pošťouchly se Sárou kvůli míčku, tak jsem fičela na hanbu do pokoje. Naštěstí se  za chvíli slitovali, když jsem vzorně ležela na pelíšku jak přibitá a mohla jsem zase dolů.

Druhý den jela panička lyžovat a páníček se mnou a s Dášou a Ambrou pěkně šlapal pěšky okolo sjezdovky. To byl ještě nějaký sníh, tak jsme se s Ambrou pořádně vyblbly. Došli jsme nahoru na sjezdovku a tam jsme se potkali s našima lyžníkama. Paničku jsem skoro nepoznala, měla na hlavě takový divný kastrol a na nohou ještě divnější boty s prkýnkama.Dali jsme si malé občerstvení a šli jsme zase pomalu zpátky.Večer jel pro změnu lyžovat páníček, ale to už jsme s paničkou zůstaly na chatě. Přes noc bohužel pršelo a všechen sníh slezl. Vyrazili jsme tedy na pěší výlet na rozhlednu na Javorníku. Cesta lesem byla pěkně ledovatá, tak jme tam jezdili jak krasobruslaři, ale nakonec jsme se nahoru vyškrábali. Páníčkové toho ještě neměli dost, tak si ještě vyšlápli celou rozhlednu. Dali jsme si tam něco na zahřátí a klouzali se zase dolů.Ještě jsme se se Sárou a Ambrou porochnili ve zbytečku sněhu a šli na obídek. Po obědě jel páníček do aquaparku a já s paničkou, Dášou a Ambrou jsme vyrazily  na procházku k měsíčnímu kameni, který prý dodává energii.Tak jsem si tam taky trošku načerpala, aby měla panička radost Odpoledne jsme přibrali ještě Maxíka a jeli jsme ještě na jednu prochajdu do lesíka. Bylo tam mooc hezky, akorát jsem tam musela jet napasovaná na zemi před přední sedačkou. Ale na prochajdě jsem se s Maxíkem skamarádila, takže jsem na něj v penzionu nepouštěla už tolik hrůzu.

Na Silvestra jsem pro změnu trávila dopoledne s páníčkem na pokoji, protože nastydnul a panička se jela podívat do muzea motocyklů a piva v Kašperských horách. Nakonec se ukázalo, že bych i do muzea mohla, ale aspoň jsem si trošku odpočinula. Odpoledne se mnou a se Sárou vyrazila panička na procházku, ale moc slavně nedopadla. Nejdřív jsem prohnala slepice, pak jsem vyjela na Sáru, protože mi chtěla vzít můj míček. V lese jsem chytla stopu a nechtěla jsem přijít na zavolání a završila jsem to dalším vyjetím na Sáru kvůli pamlsku. Takže jsem dostala pěkný výprask a zpátky do penzionu jsem musela ťapkat hezky u nohy. Taky jsem šla žalovat páníčkovi, hned jak jsem přišla do pokoje, ale kupodivu se zastával paničky. Ještěže stačí chvíli koukat na paničku ublíženým pohledem (ten mi jde na jedničku) a už je zase odpuštěno a ještě je paničce líto, že na mě byla přísná. Večer dostali páníčkové speciální silvestrovské menu (byla to mňamka, taky jsem dostala koštnout) a popíjeli a povídali až do půlnoci. Když se šli páníčkové juknout na ohňostroj, využila jsem čas k obrazu svému a obsloužila jsem se ze stolu. Druhý den ráno už přišlo balení a hurá domů. Bylo to príma a doufám, že zase brzo s páníčkama někam vyrazíme. Více fotek na rajčeti.

 

Všem psím příznivcům-hovawartů zvlášť, přejeme bohatého Ježíška, krásné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku.

 
 
12.12.2009 Ve čtvrtek se byla panička taky juknout na ty moje vykutálené sourozence. No přijela úplně nadšená, jaké to jsou krásné kuličky a jak jsou živí a roztomilí a úžasný atd. atd. atd. Už jsem se začla urážet,že jako já jsem vosk nebo co?!, ale panička mě má prokouknutou a abych nežárlila, tak mi přivezla nějaké nové mňamky.
Ještě pořád prý pár kuliček čeká na prima páníčky, tak neváhejte a pořiďte si super parťáka. Určitě budou skvělí povahou jako kamarádi do nepohody i vzhledem pro výstavní nadšence
 
 
 
 
11.12.2009  Začala jsem hárat, ale vyšlo mi to tedy pěkně blbě. Vychází  to totiž akorát na silvestrovský výlet, tak jsem zvědavá, jak se s tím páníčci na Šumavě popasujou.Doufám, že nebudu muset být pořád na vodítku. Jinak doma to je zatím príma, lebedím si hezky v obýváčku, akorát od pondělka si asi trochu pobudu přes den v kotci Tady se juknětě, jak mi to páníček postavil.
  
 
 
 
24.11.2009 Tak jelikož se blíží další moje hárání, páníček se rozhoupal dodělat  můj kotec.(je to teda sice ještě trochu provizorium,ale aspoň něco) No zezačátku jsem teda nadšená moc nebyla. Ale vyfiknul mi pěkný dvoupokojáček, jelikož mám kotec a k tomu připojenou boudu.  A jelikož jsou zatím dveře od kotce pořád otevřené,  tak je to úplná pohoda. V 9 večer už chrndím v boudě a ráno se mi ani nechce vstávat. Taky mám teď lepší rozhled. Stačí vystrčit z boudy hlavu a mám přehled, kde se co šustne. Předtím jsem akorát tak čučela do zdi. Jenom doufám, že až budu hárat, tak ukoulím na páníčkách kompromis přes den v kotci a když přijdou z práce,tak šup do obýváčku
 
13.11.2009 ŠTĚŇÁTKA!!!!!Tak už je to tady!!!!! Narodilo se mi 13 nevlastních sourozenců a aby té třináctky nebylo málo, tak byla Halka nakrytá 13.9.2009 . Tentorkát se se znakáčkama roztrhl pytel, ale jsou zastoupené všechny barvy. Narodilo se 6 znakatých kluků, 1 černý, 2 plaví a 1 černá holčička a 3 plavé.Prckové se mají čile k světu, tak jim přeju zdravíčko a aby si je našli takoví prímoví pánici jako mě. Kdo by měl zájem o hovawarta s předpokladem perfektní povahy i exteriéru, tak se juknětě sem. Určitě si vyberete
 
 
10.11.2009 Do fotogalerie  na rajčeti jsou přidané fotky z nedělní výstavy.
Jinak jsme po konzultaci s paničkou odložily zkoušku BH až na jaro. Nemáme to ještě pořádně dopilované a než abychom to prolezly s odřenýma ušima, to si raději ještě počkáme. Letos už jsme stejně splnily "plán" na 150%  A mezi námi, komu se chce trénovat v tom věčném dešti a bahně-mě a paničce teda ne.
 
8.11.2009 Dnes jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Praze v Letňanech. Podařilo se nám vyběhat V1 CAC. Podrobnější info je ve výstavách.
 
 
1.11.2009 Tak se nám podařilo úspěšně složit zkoušku ZPU1. Jak se nám dařilo a nedařilo si podrobněji přečtete ve výcviku.
 
 
27.10.2009 Blíží se termín zkoušek, tak pilujeme s paničkou poslední cviky, hlavně aport nám pokulhává a ty stopičky. Ach jo, pořád nemůžu paničku přesvědčit, že zdržovat se u kusů koberce je naprostá zbytečnost. No, snad to nějak dopadne a nějaké bodíky snad posbíráme. Panička se už začíná modlit. V sobotu jsme se na cvičáku potkali s Dantýskem, tak jsme si trošku zařádili-jenom škoda, že jsme nemohli být na volno. Tak nám  tuhle sobotu držte palce a packy, ať to nějak skutálíme a nejedeme domů z ostudou
Jinak mamině Halce prý pěkně roste pupík a mačká se jí tam prý pořádná skvadra. Tak se mají Terka s Michalem zase na co těšit.
 
8.10.2009 Tak už je to potvrzené, že budu mít nevlastní brášky a ségry. Včera byla Halka na kontrole a na ultrazvuku jich napočítali zatím asi 5, ale určitě se jich tam schovává mnohem víc. Tak pokud přemýšlíte o pořízení skvělého kamaráda a hlídače, jako je hovawart, tak si počkejte zhruba do poloviny listopadu, kdy se prckové narodí. Určitě to zase budou takoví pohodoví fešáci, jako my Áčkaři
Pro podrobnější info jukněte sem.
 
2.10.2009 Tak nějak začínám pobírat podezření, že se něco chystá. Poslední dobou se mnou panička pořád lítá na cvičáky, chodíme častěji na stopy, panička pořád študuje nějaký papíry a vzdychá, jestli se se mnou má přihlásit nebo ne. Vypadá to, že se na mně chystají zkoušky a to ZPU1  a možná BH
Cožpak o to, stopičky mě baví, vždycky tam najdu něco dobrého k snědku. Akorát nevím, proč panička zoufá, když přejdu ty kusy koberce, co mi tam sem tam strká. No k jídlu to nejni, tak co bych se s tím zdržovala a jede se dál,ne???? Jinak se mnou pořád piluje chození u nohy, to se jí zase nelíbí, že se na ní pořád nekoukám (bolí mě z toho za krkem). Teď na mně dokonce zkouší finty, že jako neřekne nic a zabočí, no a nemůže se pak divit, že si toho občas všimnu až za chvilku, když zrovna něco šouním.
Ještěže po každém cvičení vyloví panička míček a vyblbnu se u lítání za ním a při cvičení mi šoupe pořád nějaký  mňamky, to se dá ta buzerace potom přežít
 
16.9.2009  Panička mi zprovoznila ještě jedno fotoalbum na rajčeti, kde je víc fotek a kam je bude postupně dodávat. Teď jsou tam nově i fotky z víkendu v Lipsku, tak jukejte.
 
12.-13.9.2009 Byli jsme na výstavě v Lipsku. Povedl se nám V2 res. CAC v sobotu a V1 CAC, res. CACIB v neděli. Podrobnosti si přečtěte v sekci výstavy. 
 
7.9.2009 Moje mamina Halka Barte Prim se chystá na druhé komando chlupatých mrňat. Vybírala si ženicha dlouho, (přece jenom s Jekyllem Royal Safe nasadili laťku hodně vysoko-jsme přeci všichni "Áčkaři" fešáci), ale nakonec si vybrala až v Rakousku Harryho(al. Isungur v.d. Haardt) Pro změnu je to  černý krasavec, tak jsem zvědavá, jaké  nám nadělí sourozence.  Jestlipak se jim povede nějaký znakáček, nebo zůstanu jediná? Jelikož se chystají v nejbližší době na krytí, tak budu držet palce, aby to vyšlo. Panička už se těší, jak bude jezdit na návštěvy za štěňátkama-jako bych jí nestačila nebo co Já bych i parťáka na zahradu brala, ale asi to neprojde - prý jsem demoliční četa dostatečná
 
Jinak co se týče mně, začala mi zase výcviková škola, jezdíme zase do Lovosic i do Roudnice a připravujeme se na podzim na zkoušky. V říjnu budou ZPU1 a v listopadu BH. Ještě to nemám úplně sečtené, jelikož si panička není moc jistá, jestli jí zase nevypeču ve skupinovém ovládáním bez vodítka a na stopě-jak já bych mohla Na stopy teď chodíme častěji, protože všude už posekali a míst je dostatek. Akorát se už nechodíme tolik koupat, ale když už není takový hic, tak mi to až tak nevadí.
 
V pátek nás čeká velký výlet. Jedeme s Ambrou a jejíma páníčkama na dvoudenní výstavu až do Lipska.
Jelikož pojedeme spolu obytňákem jako vloni do Milovic, tak zase bude bžunda. To se s Ambrou pěkně vyblbneme a  něco určitě vyžebrám u večerní grilovačky. No a kdyby se povedla nějaká ta medaile, aby měli i páničci radost, taky bych se nezlobila. Tak nám držte palce a packy.
 
15.8.2009 Dneska se mnou chtěla jít panička po dlouhé době na cvičák, ale nějak zapomněla ráno vstát-hurá. Stejně by se mi tam nechtělo, jelikož jsem si zase někde rozřízla pátej prst na pravý přední ťapce, ach jo. Docela to bolí, takže občas pajdám jak stará babka no a když si toho všimla panička, tak za mnou zase lítala s obvazem a tou smradlavou mastí. Ale co je nejhorší - mám prý útrum s koupáním, dokud se mi to nezhojí a kdo to má na suchu vydržet v takovém parnu? Ale abych si trošku vylepšila den, tak jsem u grilování v nestřežené chvíli slupla 2 krásně vypečeňoučké kotletky cháchá. To jsem si mlaskla, ale musela jsem je polknout fofrem, aby na mě nepřišli, než se vykoukali na nějaký dlaždice.
Panička to vzala s humorem (ta na mě spíš ječí, když jí ničím kytky), ale páníček pěkně hudroval, asi neměl v úmyslu se podělit, skrblík jeden.
 
6.8.2009 Dobrá zpráva z Hradce Králové. Od doktora Ekra už přišly výsledky a DKK i DKL 0/0 , horší zpráva je, že lákavá vyhlídka klídečku bez výstav a zkoušek je fuč
 
2.8.2009  Tak jsem po dlouhé době tady. Jela jsem s páníčkama na dovolenou na Živohošť na Slapy a pořádně jsem si to užila. Denně jsem se byla i několikrát vykoupat, válela jsem se u chaty na travičce, loudila jsem od páníčků všechno jídlo, no prostě paráda.Jezdili jsme i na lodičce, občas jsem je pohoupala, když jsem se mlela ze strany na stranu až když už moc řvali, tak jsem si milostivě lehla na dno Projela jsem se i přívozem na Novou Živohošť, tam jsem se natláskala popcornem a frčeli jsme zpátky.Večer jsem je hlídala u rybaření, aby mi je nikdo neukradl a trefili v noci do chatky. Taky jsme šli na houby, ale uhlídat pět lidí, to byla lítačka, tak jsem si z lesa vždycky na chvilku odskočila zaplavčit a zase zpátky. Taky jsem si tam našla kamarádku beaglici, pořádně jsem se s ní vyblbla, akorát když jsem za ní foukla paničce v lese, tak se trošičku víc rozčílila a dostala jsem pěknej céres No celkově jsem si tam vzala od poslouchání dovolenou, za což mi pořád vyhrožovali vojnou, až se vrátíme. .  Bylo to super, ale musím říct, že už jsem se na jednu stranu těšila domů. Přeci jenom jsem tam neměla svůj klídek, pořád si mě chtěl někdo cizí hladit, všude hromada dětí, tak už jsem toho měla na konci plné brýle.  Ale při tom dnešním vedru bych se tam zase klidně vrátila, ach jo, tak zase asi až za rok.
 
 
 
23.7.2009 Dnes jsme jeli s páníčkama na rentgen kyčelních kloubů do Prahy. Jelikož neměli páníčci pořádnou mapu, tak jsme tak trochu bloudili, ale nakonec jsme to stihli. Pan doktor byl moc hodný, ale pak mi dal žihadlo do nohy a bylo po idylce. Najednou se mi zatočila hlava, trochu jsem si blinkla a pak už si nic nepamatuju. Prý mě tam natahovali jak širokou, tak dlouhou a já to všechno zaspala,dokonce i to, že si mě páníček vyfotil jak chrním na tom stole. Když jsem se probrala, všichni se mi smáli, že tramtejlím.Chytráci, víte jaká to byla fuška trefit se mezi nohy u stolu a přejít rovně ordinaci? Postupně to bylo lepší, ale sotva jsme dojeli domů, dala jsem si ještě pořádného dvaciáška, abych pak byla svěží a mohla se jít koupat.
 
 
 
19.7.2009 Dnes jsme jeli na Národní výstavu do Mladé Boleslavi, jak se mi dařilo si přečtěte v sekci výstavy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist