Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.12.2016 23:14:10 

ALISANTE                             AISHA  HALI GALI

Výstavy

26.5.2013 Mezinárodní výstava Litoměřice - VD

Po roce jsme už tradičně s paničkou vyrazily na výstavu do Litoměřic. Ještěže s námi nejel páníček, ten by to asi nervově neustál  Hned na úvod nám nepřálo počasí. Hovíci měli kruh venku a od rána božího lilo a lilo. Po chvilce se pořadatelé začli pakovat a že prý jdeme do haly. Páníčkové zajásali, ale to ještě nevěděli, že předčasně. Nejdřív se nás dobrá polovina nacpala do úplně jiné haly, než jsme měli a než jsme dorazili do té správné, tak už tam nebylo k hnutí. Stály jsme tam s paničkou dobrou hodinu v pozoru, než se udělala skulina, kde si mohla panička rozložit židli a já se k ní jakž takž mohla stočit. Mnoo, návaly mi až tak nevaděj, ale když mě zasedl leonberger a jeho páníček mi stál na chlupech, už jsem toho měla teda po krk, to vám řeknu. Panička si v duchu nadávala, že nedala na kamarádku Hanku a nejely jsme s nima do Polska. (odkud si mimochodem Enča dovezla svého prvního Booobika ) No konečně na nás přišla řada. Byly jsme v kruhu první a než jsem se stihla rozkoukat, už jsme byly venku a navíc s hodnocením VD.  Po 5 letech výstavního brázdění jsem dostala kvůli chybějícímu zubu vdéčko, což paničku ani tak nerozladilo (holt některý rozhodčí to nemá rád, ale vždycky na nás i tak ta výborná vyšla), ale prvně mám v posudku úzký nebo mělký hrudník a kvůli tomu prý pádluju. TSSSSS, no a ten hrudník tedy paničku a obzvlášť páníčka nadzvednul tedy dost. Holt na paní rozhodčí Ubrovou už asi nepojedeme, obzvlášť když se při nástupu první třídy dotazovala, jakže se říká téhle barvě??-myslíc tím plavou  A posuzování v sedě, kdy jí člověk musel psa dostrkat téměř na klín, aby na něj došáhla, nám přišlo taky trošku přes čáru. Nikoho neodsuzujeme za stáří, ale když už na to člověk nemá síly, tak by měl být dostatečně soudný.

18.5.2013 Speciální výstava Knížecí rybník - V

Rozhodčí Margit Bothur - 5ti letá čzn fena středního typu, typická hlava, středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus,av hřbet a ocas v pořádku. Nohy rovně stavěné, lehce vytočené tlapy. V pohybu přední lehce pádlují, zadní mírně úzké. Silný plynulý pohyb. Srst velmi dobré délky, mírně zvlněná srst. Přátelská, sebejistá.

28.4.2013 MVP Drážďany - V3

Naším dalším výstavním počinem v letošním roce byly Drážďany. Máme to za bukem, tak by prý byla škoda to nevyužít. To si tak usmyslela panička, ale aby to neměla tak snadné, hned poté, co nás přihlásila, jsem se rozhodla vyměnit kožuch. No a vzala jsem to z gruntu, takže panička pouze s hrůzou sledovala chomá če chlupů, které ze mně lítaly. No tak prý pojedem aspoň do počtu. Ráno se pro nás stavili kamarádi Dantesáci, ale hned první zrada. Ve společné cestovní kenelce si místo Dantíka hověla Enča. No však tu taky znám, tak jaký pak s tím štráchy. Letos jsme vystavovali venku, což teda páníčci moc neuvítali vzhledem k tomu, že mžilo a bylo 4 stupně. A rozhodčí to brala opravdu důkladně, takže si páníčci pomrzli do sytosti. VD a D lítala jako fik, takže panička přestala pomalu doufat ve výbornou a pak už ani ne ve VD.
No ještě že mně vyčesala hned ráno, jelikož pak se u kruhu tak zakecala, že jsme málem nestihly nastoupit. Konkurence byla letos silná, ale i přes mých pět a půl chlupu a ještě nahnědlých, jsme si nakonec s paničkou vykroužili V3. Takže paničce spadnul kámen ze srdce. Holt toho posledního CACe si musí naplánovat až budu mít nějakou srst. Panička mi pokoupila zase nějaké dobroty, takže jsem taky spokojená a frčelo se dom. Fotky jsme
(Brit Wuchert:5ti letá, středně velká, silná, černozakatá fena. Silná hlava, korektně nasazené a nesené uši, dobe středně hnědé oči, úplný nůžkový skus. Rovná, pevná záda. Černá srst vykazuje hnědý nádech, středně plavé znakování je úplné. Ve stoji korektní úhlení, v pohybu volné lokty, zadní korektní. Pěkný silný pohyb. Ocas v anatomii i délce korektní, výborně nesen. Fena se vykazuje lehce vyhýbavě, ale přátelsky.-ona vyhýbavost-holt jí zrovna nezajímala rozhodčí, ale chtěla za kamarádkou za kruhem, když jsme se měly rozbíhat.)

  

2.-3.2.2013 DUO  CACIB BRNO - V2, res. CAC, V2, res. CAC, res. CACIB

Panička mě po roce oprášila a vyrazila se mnou na výstavu. A aby prý to nebylo málo, tak rovnou na dvoudenní a do Brna. Páníček s námi bohužel nejel, protože ho ráno v den odjezdu sklátila nějaká chřipice a tak jsme měly s paničkou dámskou jízdu. U kruhu bylo tentokrát plno známých, hned jsme narazily na Ambru s jejíma páníčkama a dvěma detičkama-no ehm dětičkama, oni jsou ty haranti větší než já, tak jsme se u nich hned utábořili. Panička tam kecala tu tam s tím tu támhle s tím - no znáte to  No a pak se za námi přišel podívat i můj synátor Atila-Arnie. No řeknu vám, to už je kus psa, že jsem ho už ani nepoznala. Ale frajer, je to, jen co je pravda. Tak jsme je s paničkou vzali na exkurzi po stánkách s dobrotama a pak se domluvili, že po výstavě se u nich ještě stavíme, abychom se prý pokamarádili-no však já ho srovnám šprčka. No a pak už jsme nastoupily do kruhu. Pan rozhodčí se s tím tedy rozhodně nemazlil VD a D dneska jenom lítaly a získat výbornou byl téměř zázrak. Přesto se nám podařilo vyběhat V2, res CAC. No ještě jsem se úplně nezapomněla tvářit náležitě znuděně  A pak už tradá se ubytovat do hotelu a na návštěvu k Arnieškovcům.  Chlapec si myslel, že mě bude skákat po hlavě či co. Tak jsem ho udržovala v náležitých mezích, ale celkem jsme se vyblbli, páníčci ulovili pár fotek i když se u toho značně zapotili a pak mně vzali do kuchyně-HEČ a mlaďoch musel zůstat venku a páníčci drbali a drbali-no znáte to, tak jsem si dala zaslouženého dvaciáška pod stolem, abych byla svěží na druhý den.
(posudek Tapio Eerola: Exc. typ a velikost, korektní propozice, krásná hlava, oči, uši a zuby OK, silné tělo a kostra. Velmi dobré úhlení. Krásná srst a znaky. Nestabilní pohyb vpředu, dlouhý krok.
Posudek Thevenon Benoit Kompl. nůžkový skus, krásná hlava, krásný samičí výraz, exc, oko, dobrého tvaru i barvy, exc, uši. Exc. propozice, exc. horní linie, korektní záď, exc. hrudník, velmi dobrá kostra, dobrý pohyb a úhlení.)

Druhý den pro změnu přijel vystavovat Argošek. Toho už jsem taky nepoznala, takže taky dostal svůj příděl brblání, ale časem jsem ho taky vzala na milost. Páníčci opravdu od minulé výstavy poctivě pilovali předvedení a přineslo jim to kýžený úspěch. Argošek si dneska z výstavy odnesl VN 1. Předváděl se dneska moc pěkně a moc mu gratulujeme, jen tak dál. My jsme si ještě chvilku počkaly na to, abychom si zopakovaly na chlup stejný výsledek, jako včera. Akorát se pan rozhodčí rozhodoval déle a bylo to asi těsnější a jelikož se mu Aisha asi opravdu líbila, zadal nám alespoň reservního CACIBA, takže s prázdnou jsme domů nejely. No a jelikož to byl náročný víkend, spakovaly jsme svých pět švestek vystály si půlhodinovou frontu na zapsání výsledku a tradá domů pochlubit se páníčkovi. Tak zase příště.Fotky z výstavy najdete na rajčeti.
  

CACIB Nürnberg - V3

Páníčkům už asi po té delší pauze bez výstav otrnulo a tak se podařilo paničce bohužel ukecat páníčka, aby s námi vyrazil na výstavu do Norimberku. Na to, jak počasí hrozilo nakonec cesta proběhla docela v klidu-tedy páníčci mírně brblali, že se vzadu furt melu, ale jelikož jsme jeli novým paniččiným autem, tak jsem si tam musela pořádně přeci ustlat, no ne?? Hned jak jsme dorazili do haly, hned mi došlo, že jsme v té s hnusnou klouzavou podlahou jako vloni, na které se absolutně nedá táhnout kam já chci, ale kde mně panička šmejkne tam, kam chce ona . No  dobrá zpráva byla, že po usídlení u kruhu mi páníčkové šli koupit hroooomadu granulek, nový pelíšek a štelovací misky. Tak aspoň něco. Z české výpravy jsme letos zbyli jenom my a Clairmont z BV s páníčkama. Ten si hned na úvod vyběhal CACe ve veteránech a pak nastala dlooooouhá pauza, než jsem na řadu přišla já. Paní rozhodčí to brala opravdu zgruntu a každý pes jí trval minimálně 10 minut. Když jsme s paničkou konečně nastoupily, byla už jsem náležitě znuděná a taky jsem to dala paničce pěkně v kruhu vyžrat. Mojí náladu  ještě dorazila rozhodčí , když na mně měla řeči, že jsem při těle-baba jedna, teď budu mít doma dietu  Další fotky na rajčeti.
(E.Preisinger-Téměř 4letá, dobře středně velká, silná znakatá fena, momentálně láskyplně krmená. Korektní fenčí hlava, středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus,lehce otevřené pysky. Lehce zvlněná, hluboce černá srst dostatečné délky, kompletní dobře středně plavé znakování, nádech brýlí a přeznakování na zadních nohách. Těsné úhlení v postoji, rovná zádová linie, zadní v pohybu trošku užší, přední korektní. Ocas v postoji i v pohybu vždy korektní. Plynulý pohyb v kruhovém běhu. Přátelská a lhostejná v kruhu.)
 

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav - V1 CAC, CACIB

Ráno mě panička naložila a frčeli jsme k našim kamarádům Dantesákům, abychom společně vyrazili na mezinárodku do Boleslavi. Tentokrát jsme si ještě vezli dvorní fotografku Janču Hnátkovou. Na výstavě už bylo hafo lidí i u našeho kruhu, jelikož před námi byly ještě 3 plemena. Takže času jsme měli habaděj. Ještěže rozhodcoval pan Adlt, který se s tím nepáře, jinak bychom jeli dom asi o půlnoci. Hovíků bylo dnes vcelku dost, ale z našich známých skoro nikdo. Nejdříve nastoupil Dantík, který si jako vždy bez zaváhání odnesl CAC i CACIB. Po dašlí chvíli čekání jsem konečně přišla na řadu já. Udělalo se celkem horko a pod stanem, kde jsme vystavovali byl stín, tak jsem ani moc neprotestovala proti nástupu. Měla jsem 10 konkurentek-holt jako vždy nejvíc, že. Proto jsem si dala záležet na předvedení, abych se panu rozhodčímu líbila, abych si napravila reputaci z bonitace. V naší konkurenci bylo vcelku dost bázlivých fenek, takže o to víc byl oceněn můj klídeček. Když nás okouknul všechny, vyřadil VD a šlo se rozhodovat.  U každého pesana podotkl, co se mu líbilo a nelíbilo a ač se mu trošku nezamlouval můj chybějící pizizub, nakonec klady převážily a máme CACe- huráááá. Jelikož v jiné třídě CACe nezadal, zůstali jsme rovnou s mojí konkurentkou  na boj o CACIBA. A tak se na mně konečně usmálo štěstí a kooonečně mám i CACIBa. V boji o BOBa jsem už pořadím nezamíchala, jelikož mě pan rozhodčí rovnou varoval, že s tím chybějícím zubem nemáme šanci. Ale jelikož ho získal Dantík, zůstalo to skoro v rodině . Zůstali jsme tudíž až do konečného finále a tentokrát se zadařilo i tady a postoupili do užšího výběru 10 psů. Tam hovawartí cesta opět skončila, ale i tak jsme měli velkou radost, že se zase hovík prezentoval. Pobalili jsme poháry - (medaile došly-prý nám je pošlou-no to jsem zvědavá, ale jak ne, kousnu je do zadele) a frčeli jsme dom. U Dantíka jsem se ještě dosytosti vyblbla, chytly mě moje obligátní hrabičky a pak už jsme jely s paničkou dom, pochlubit se páníčkovi.Fotky budou od naší spolucestující Jany Hnátkové :) Panička tvrdí, že letos to byla výstava poslední, tak se nám povedlo zakončit výstavní sezónu krásným úspěchem.
(Posudek-V. Adlt-temperamentní fena s výborným pohybem, správně předvedená, korektní pálení, správná struktura srsti, dobrý formát, chybí P1)
 

Nationale und Internationale Ausstellung Leipzig, V1 CAC, V2, res. CAC

Letos už potřetí jsem vyrazila s páníčkama a s Dantíkem na dvoudenní výstavu do Lipska.  Dorazili jsme brzo, utábořili se u kruhu, paničky vyřídily všechny formality a už zbývalo jenom čekat. Letos se nás sešla opět vcelku silná česká sestava- Irunka z BV, Assan TB, Darcius GP a Adam HF. Kromě toho jsme se tam sešli po roce opět se sympatickou německou rodinkou se psem Lukem, se kterými si páníčkové fandí navzájem. Naší úspěšnou dráhu vítězství začal Dantík, pokračoval Adam, Irunka a zakončila jsem jí já.  Pan rozhodčí mě pořádně prohlídnul, poplácal mě na bokách a že prý jsem troooooošičku vypapkaná-to teda nevím kde, když mě panička brnká po žebrech  a v závěrečném rozběhu jsme nakonec dokroužily až na první místo. Panička měla obrovskou radost, protože v úspěch moc nedoufala, vzhledem k mému vypelichanému kožichu. Naštěstí ten problém mělo víc psů, takže jsem tam zas až tak nevyčnívala. Po krátké pauze jsme dostali krásný pohár, posudek a mohli jsme frčet. Před výstavištěm jsme se s Dantíkem ještě vycvakli s trofejema a pak  se už jelo do města. Tam se páníčkové nachomýtli na nějaké tržiště. To vám byl hukot, prodírali jsme se davem, prodavači tam vyřvávali jak na lesy a třískali tam bedýnkama s ovocem. No řeknu vám,  to by byl povahovej test na bonitaci jako fík. Panička mě hrozně chválila, že jsem se nedala ničím rozhodit, dav i řev mně nechával naprosto chladnou a pomáhala jsem paničce prorvat se davem. Sranda byla, že německým nákupčím jsme se s Dantíkem moc líbili, ale zato arabští prodejci z nás měli celem vichr  Po ubytování a večeři si páníčkové udělali u auta piknik, vytáhli šampáňo s jahůdkama a šlo se zapíjet vítězství.  Srandy byl kopec, my se s Dantíkem vyblbli po svém, ale všichni byli unavení, tak se šlo na kutě. Ráno jsme vyrazili opět na bojiště. Páníčkové si pěkně nacpali pupek u snídaně, zato nás nechali o hladu, sobci  Tentokrát však posuzování nešlo tak svižně jako včera, zaučoval se asi nový rozhodčí, takže posouzení trvalo 2x tak dlouho a bylo opravdu důkladné. Takže ke konci už jsem byla celkem znavená a v kruhu jsem si krom posouzení dala šlofíka. Složení bylo stejné jako včera a Dantík s Irunkou zopákli včerejší úspěch. Jenom na mně už štěstí nevyzbylo a poslední CAC potřebný k získání titulu německý šampion mi o chloupek utekl. I přesto, že paní rozhodčí vyzdvihovala to, že konečně přišel pes s pořádným hrudníkem i znaky,  na první místo jsme už bohužel nedosáhly. Paničku to ze začátku docela mrzelo,  že nám před štěňulatama utekl ten šampík, ale díky kamarádům jí stesk brzo přešel a měla radost alespoň za Dantíka, kterému se to dnes zadařilo a splnil podmínky pro udělení německého šampiona. Moc mu gratulujeme a doufám, že se mnou nepřestane kamarádit, když je teď ten trojnásobný šampík  Mě se víkend líbil moc, na výstavě byla sranda, páníčkové mi napakovali zase zásobičku granulí a pamlsků a než jsem se nadála, byli jsme zase doma.Naše fotky zde
(Sobotní posudek-H.Ludwig-3 a půl letá dobře středně velká, suveréní znakatá fena, korektní úhlení, středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus, výborný pohyb, výborný ocas, znaky na zadku nejsou zcela jasně ohraničeny, jinak jsou však výborně posazené a středního tónování.)
(Nedělní posudek-I.Mürbach- 3 a půl letá znakatá fena, středně velká, silná se středně silnou hlavou, středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus, dobrý pigment, lehce otevřené pysky, hluboko a vzadu nasazené a nesené uši. Černá srst má momentálně slabý hnědý nádech, je velmi lehce zvlněná, momentálně trošku kratší. Středně blond znakování je korektně posazené, na zadních nohách by mohlo být lépe ohraničené. Ocas je délkou i anatomicky v pořádku, je korektně nesen. Ve stoji i v pohybu jsou přední i zadní výborně stavěné i úhlené. Velmi pěkný, plynulý, silný pohyb. Fena se v kruhu vykazuje přátelsky a jistě.)
  
 
 

Národní výstava Litoměřice - V3

Mezinárodní výstava Litoměřice - V2, res. CAC
Letos poprvé a myslím si, že i naposledy v Litoměřicích zkusili uspořádat místo jedné výstavy rovnou dvě.  Myslím, že nejsme jediní, kterým organizace přišla dost podceněná a nezvládnutá. I ceny byly tragické-za CACe pouze stužka s malinkatatým bronzovým plíškem.  Ten kdo nezná i druhou cestu do Litoměřic, zůstal v dlouhé koloně od Terezína a tak jsme u kruhu přibývali opravdu pozvolna. Když už bylo dávno po začátku a u kruhu se krčilo tak 10 hovíků, rozhodla se paní rozhodčí Sochorová začít tím, kdo zrovna u kruhu byl. A tak se začínalo psem šampionem, pokračovalo mladýma fenama  a tak různě. Takže se člověk-ehm pardon-pes, nemohl vzdálit od kruhu, aby náhodou neprošvihl svůj nástup. Já jsem tentokrát nastoupila ve třídě šampiónů, ale jak se brzy ukázalo, radovala jsem se z nové třídy zbytečně. Paní rozhodčí nám všem nejdřív skoukla perličky a pak to začlo. Šla jsem na řadu první a hned na úvod paní rozdočí zpražila paničku, jaktože máme nějaký šampionát, když mi chybí zub. Marná byla obrana paničky, že standard chybějící P1 dovoluje a mnohým rozhodčím předtím to zdá se nevadilo. Po nadiktování posudku, kde krom onoho chybějícího pizizubu nebyla žádná výtka, paničce oznámila, že výborná to teda jako ještě bude, ale s titulem se můžeme předem rozloučti. No zklamanou jsem už paničku viděla, ale takhle nasupenou teda ještě ne.  No holt není každý den posvícení. Aspoň že vítězství zůstalo v rodině a odnesla si ho ségruša Ambra, které to moc přejeme. Zadařilo se i nevlastním sourozencům, Baghira i Bertone CAC a Bertone ještě Národní vítěz. Po výstavě jsme se přemístili k Ambře, kde si páníčkové chtěli v klidu posedět a pokecat, ale  trošku jim to zhatil zdatnej liják. Sobotní fotečky máme od Dáši Ambrové :)
 

V neděli jsem nastoupila už zase v otevřené třídě u pana Kukly. V porovnání s bonitacemi nám přišel přísnější, ale hlavně měl nervy na pochodu ze svých asistentů v kruhu. Snad každý okolostojící by organizaci zvládl líp, než ty dva. Ani cedulky s umístěním neuměli dát, natož správně zapisovat výsledky. No děs. Nakonec se vyvolávání do kruhu ujala kamarádka Hanka, za což jí byl pan rozhodčí vděčný. Jelikož doprava byla jako včera, postup byl stejný a začla Hanka s Dantíkem a hned na úvod si odnesli CAC. Tentokrát jsem se už líbila víc, ale na první místo jsem přeci jenom nedosáhla. Nejvíce se líbila Edie - enn Siderick Miks, ale nekriticky musím uznat, že je orpravdu povedená. Ale i tak to páníčkům náladu zvedlo a pro změnu jeli Ambrušovci na návštěvu k nám. Ambra si užila hlídání za plotem, páníčkové si zagrilovali a pak už frčeli dom. Fotky z neděle mám od Dantýska.
 
 

Speciální výstav hovawartů Knížecí rybník - V3

Už potřetí jsem se letos vypravila s páníčkama na klubovku na Knížecí rybník u Tábora.  Dorazili jsme včas za SLUNEČNÉHO počasí, což je na Knížečáku takřka zázrak a hned jsme se šli přivítat se všema známýma. Byla tam Terka s Michalem s Baghirou a Bertonem, Tomáš s Armínem, Katka s Berwilem, Eva s Verčou s Chestrem i Hanka s Arnoštem i Dantíkem a hafo dalších. Dokonce přijela vystavovat i bonitova ségra Aprilka a jen na čumendu přijel Petr s Aurou, které jsme už věky neviděli. Takže jsem  Auře pěkně vynadala, jak ty akce fláká.
Nejdřví začal svod plemeníků, kde jsem očíhla případné ženichy a pak přišlo na řadu vyhlášení soutěže o pracovního hovíka. I za moje 16. místo jsem dostala mooc pěknou medaili, což mě i páníčky potěšilo. Pak už přišla na řadu samotná výstava. Letos jsem se díky Olomouckému národnímu vítězi dostala už kooonečně do třídy vítězů a jelikož před náma byla ještě hromada psů, nechala jsem paničku pobíhat okolo kruhů a šla jsem s páníčkem, Arnoštem a Ondrou na ryby. To bylo super, jen ještě kdyby mě tak páníček nechal skočit si do rybníčku, to by bylo ještě větší žůžo, páč byl celkem hic. Ale to by mu panička asi moc nepoděkovala, kdyby pak nastoupila do kruhu s rákosníčkem  Kolem 2. hodiny na nás konečně přišla řada. Panička si vůbec šance na výhru nedělala, jelikož s námi byla ve třídě Fanča Siderick Miks, kterou prostě porazit nejde . Náš cíl bylo skončit v první čtyřce a pokud možno rozšířit sbírku pohárů, což se nám podařilo. Nakonec jsem si s paničkou vykroužila 3. místo ještě za Carevnou Katčina smečka. Koukala jsem na paničku, že je za to vděčná, jelikož pan rozhodčí Kunze holkám pak pěkně prohnal faldy a to by teda panička s tou její neslavnou kondičkou asi nerozdýchala. I když teda proti druhé rozhodčí paní Entemann byl ještě milosrdný. Ta finalisty honila jak nadmutý kozy až fandícím lidem umdlívaly ruce od tleskání, natož chudáci finalisti. Ty si tedy pořádně mákli a úsměv jim postupně mizel z tváří.  Ještěže měl kruh super vedoucí, která běžce na dlouhou trať pořádně hecovala a bavila  celé publikum. Tentokrát ve finále zabodoval brácha Armín, který vyhrál svojí třídu otevřenou z 36! psů a pak i CACIBA. Ale v závěrečném rozběhu ani on nezměnil již předvídatelný závěr-který patřil komu jinému  než Fanče, což bylo suprově komentováno paní vedoucí kruhu - ta vám to zase vyžrala co  Po soutěžích jsem se ještě vycvakla se sourozencema a Dantíkem. Pak už jsme se konečně všichni mohli odebrat na pořádný dlabanec a pak mě páníček naložil a frčeli jsme dom, kde jsem v tu ránu vytuhla. Panička tam přespávala do druhého dne, kdy se konaly svody a bonitace. Počasí jim už tedy moc nepřálo, ráno pěkně pršelo. Ale naštěstí se umoudřilo a přestalo i když zima jim prý celkem byla. Odpoledne mi jí přivezli Dantesáci, tak jsem se ještě trošku vyblbla s Dantíkem. Takže hodnocení víkendu-super.   Fotky jsou opět na rajčeti !
(M.Kunze- 3 letá fena, velká, silná, čzn fena, silná hlava s kompletním nůžkovým skusem, středně hnědé oko, korektní uši, v postoji korektní úhlení, v pohybu vpředu trošku vybíhající lokty, vzadu trošku užší. Plynulý a harmonický pohyb v kruhu, tmavě černá srst korektní délky a struktury, momentálně červený nádech na ocase a kalhotkách, kompletní středně plavé znaky, které nejsou zcela ohraničeny na zadních, korektní ohon, přátelská a jistá povaha.)
 

CACIB Dresden 24.4.2011 - V1 CAC, res. CACIB

Dneska ráno panička zase pobalila baťoh, židličky a tentokrát i páníčka  a vyrazili jsme na mezinárodní výstavu do Drážďan. Od nás to není daleko, takže jsme nemuseli vyrážet tak nekřesťansky brzo jako na posledních pár výstav. Výstaviště i kruh jsme našli v pohodě a jen co jsme se utábořili a panička vyzvedla papíry, začalo posuzování. Nečekaně přehodili první na řadu třídu šampionů u psů, takže Hanka s Dantíkem se ani neměla čas tolik nervovat a už šupajdili na řadu. Tentokrát se na ně už štěstí usmálo a CAC to jistil. Tentokrát bylo české zastoupení dost silné, skoro v každé třídě jsme měli naše želízko v ohni a dnes se českým hafanům opravdu dařilo. V pracovce psů vyhrál Cyrol Bukový háj, v otevřené Assan Ter. Bohemia, v mezitřídě Irunka z Brzáneckých vinohradů, Baghira HG 2.. Halka HG taky 2. v šampionech a pak už jsem  šla na řadu já. Pan rozhodčí si mě pamatoval z Berlína a už ani neřečnil, že jsem vypapkaná . Probělha jsem si rovinku, vykroužila jedno kolečko a  už se zase čekalo na posouzení.  Ještěže v Německu tak nebazírujou na postoji i mimo posuzování, takže jsem si zatím dala šlofíčka, než pan rozhodčí posoudil všechny. Finálový rozběh ani nebyl moc dlouhý. Oběhli jsme pár koleček a světe div se, tentokrát nám to první místo už neuteklo-hurááá. CACIB samozřejmě zase ufrnknul o fous, ale to už nás nerozhodí, na to už jsme zvyklí a Irunce to přejeme, byla moc pěkná. Pak už jsme si jen počkali na papíry, dostala jsem pěkný pohár a hurá domů. Cestou domů jsme se stavili ještě u známých, kteří mají veelkou zahradu, takže jsem se ještě vyblba dosytosti tam a domů už jsem jela opravdu ucapkaná. Fotky najdete zase na rajčeti.
(Překlad posudku H.Ludwig- téměř 3. a čtvrt letá, suveréní černoznakatá fena, výborného typu, silná hlava, korektní úhlení, středněhnědé oči, kompletní nůžkový skus, výborný pohyb, optimální znakování, střednědlouhá srst, korektní ocas.)
  
   

IHA Berlin, 2.4.2011 -V2, res. CAC

V sobotu brzo ráno přijeli kamarádi Dantesáci, naložili mě a paničku a vyrazili jsme směr Berlín. Cesta nám utekla docela rychle. Výstaviště bylo také dobře značené, takže netrvalo dlouho a usídlili jsme se u našeho kruhu. Jelikož jsme měli času dost, vyrazila jsem s paničkou a Hankou na  moje veeelmi oblíbené nákupy. No očmuchala jsem kde co, kdyby bylo na mě, koupím všechno, ale šrajtofli bohužel střeží panička a tak moje choutky značně krotila, ale s prázdnou jsme neodešly, to bych jí zase křivdila. Akorát jsem nevyčenichala stánek s mým krmivem, tak to do Drážďan budu muset něčím zalepit. Když jsme se vrátily ke kruhu dorazila už i Terka s Michalem a Bertonem a Baghirou (těm se tentokrát zadařilo a první místa byla jejich). Nejdřív však šla na řadu Hanka s Dantýskem. Už když četla katalog, poklesla mírně na mysli a nakonec se ukázalo, že měla proč. Holt proti jiné rozhodčí (jako své soupeřce) neměli šanci, ač se předváděli ze všech sil. Jak se za chvilku ukázalo, čekal nás ten samý průběh jako Hanku.  I když v mojí třídě bylo docela dost pěkných fenek, vítězka mezi ně tedy podle našeho soudu zrovna nepatřila. No jo, holt panička míní, rozhodčí mění, že Takže jsme si s Dantíkem svorně odvezli V2, res. CAC. Ale jinak byl výlet moc pěkný, sranda byla i na zpáteční cestě i když byla trooošičku okružní  Fotky jsem opět s dovolením čmajzla od Dantíka.
(Překlad posudku-p. Ludwig-3.letá, středně velká suveréní znakatá fena, silná hlava, korektní uši, středněhnědé oči, kompletní nůžkový skus, výborný pohyb, anatomicky korektní ocas velmi dobré délky je optimálně nesený. Střednědlouhá černá srst, výborné znakování)
  

CACIB Nürnberg, 16.1.2011 - V1, CAC, res. CACIB

Paničce se asi zalíbilo to šílené vstávání ve 3 ráno a tak jsme po týdnu vyrazili pro změnu do Německa do Norimberku. Tentokrát jel i páníček a už tradičně jsme jeli s Dantíkem a jeho páníčkama. Výstava byla krásně značená už z dálnice, takže odpadlo vyšilování páníčků "kde to proboha je??" Zaparkovali jsme kousek od vchodu, žádné fronty naštěstí nebyly a tak jsme byli u kruhu coby dup. Ale ta podlaha v halách-no hnus a fialy, vůbec se na tom nedalo táhnout, klouzalo to jak namydlený. A v kruhu byl koberec jenom napříč. Utábořili jsme se u kruhu-oproti Olomouci královský prostor a pak jsem vyrazila s páníčkama na nákupy. U stánků bylo úplně volno a tak jsme hned našli moje granulky. Než se panička vyšprechtila, tak jsem futrovala z misky se vzorkama, až se mi dělaly boule za ušima. Páníček odnesl nakoupenou zásobičku do auta a šli jsme čekat ke kruhu. Nejdřív nastoupil Dantík. Naposledy do nejpočetnější třídy otevřené. Paní rozhodčí byla sympatická, ale posuzovala dost přísně. Dantíkovi se to tedy taky pěkně klouzalo, ale nakonec si vyběhal krásné 4. místo a známku Výbornou. Pak nastoupily Terka s Reskou a Terka s Fančou v pracovce a v šampionech a obě si odnesly CACe. No mezitím už mi byla značně dlouhá chvíle a pěkně jsem se nudila.  Když na nás přišla řada, do kruhu se mi moc nechtělo a ta klouzací  podlaha se mi tedy taky moc nezamlouvala. Ale Hanka na mě zpoza kruhu dělala všelijaké opičky, tak jsem se tomu musela smát a hned jsem měla lepší náladu. Paní rozhodčí byla moc milá a s posudkem si dala záležet. Dostala jsem výbornou a šla jsem čekat s paničkou za kruh. Když vybrala všechny výborné, šlo se na finálový rozběh. Panička to se mnou krosila, že jsem kolikrát dostala v zatáčce pěknej smyk, ale ustála jsem to a nakonec jsem se paní rozhodčí zalíbila tolik, že nás dala na první místo. Hurááá. Ani jsme v to moc nedoufaly, protože v naší třídě byla asi nejtěžší konkurence, hodně fenek bylo pěkných. Panička se ani nestihla vydýchat za kruhem a už jsme nastupovaly na boj o CACIBa. Paní rozhodčí si na finále vzala posilu, rozhodování neměla vůbec lehké. Ze čtyř fenek byly 3 čeké-já,Fanča a Reska. Jako vždy CACIB se mi opět vyhnul, ale tentokrát o fous a vyšel na mě alespoň res. CACIB. Páníčkové z toho byli stejně radostí úplně paf a mě všichni oplácávali a chválili, což si rozhodně nechám líbit. Pak už jsme jenom museli počkat, až zapíšou všechno do papírů. Konečně jsme se dočkali. Dostala jsem mooc pěkný pohár a všichni ještě dostali malou pozornost, ale i to potěšilo. Páníčkové nám za odměnu ještě koupili nějaké dobrůtky, před halou jsme se s Dantíkem vyfotili na památku a už jsme frčeli dom. Přeci jenom před námi byla ještě 3 hodinová cesta. Fotky už jsou taky tradičně čmajznuté od Dantíka a tímto panička děkuje dvornímu fotografovi Arnoštovi 
(Překlad posudku-S.Darting Entenmann-Třiletá, středně velká, černoznakatá fena mohutného typu, silná hlava s o něco níže nasazenýma, ale správně nesenýma ušima, kompletní nůžkový skus, středně hnědé oči, velmi pěkný pigment, otevřené pysky. Tmavě blond tónované znakování je na všech místech správně nasazeno, na zadních nohách o něco světlejší. Jednotlivé blonďaté chloupky pod očima. Hluboce černá srst je lehce zvlněná a dobré délky.Anatomicky korektní ocas je velmi pěkně nesen, přední i zadní končetiny správně úhlené i stavěné. Velmi pěkný plynulý pohyb v kruhu, přátelská a pozorná povaha.)
      

Hanácká národní výstava Olomouc 8.1.2011 - V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ

Na začátku letošního roku panička vůbec nelenila a hned se mnou vyrazila na první letošní výstavu. Páníček zůstal tentokrát doma, protože omarodil, ale zato jsem jela s Dantýskem a jeho páníčkama v našem speciálním hovibusu. Cesta byla dlouhá, ale počasí se jakž takž umoudřilo a páníčkové měli po cestě veselo, pořád se tam něčemu chechtali. Na místo jsme dorazili s pořádným předstihem, ale takový nápad mělo víc lidí a u kruhu už jsme místo nechytli. Byl to totiž snad nejmenší pavilon jaký jsme kdy na výstavách zažili a byl narvaný největšími plemeny jaké existují. Samé dogy, bernardýni a podobně. Lidí ještě víc, takže jsme byli rádi, že jsme se utábořili u vedlejšího kruhu. Na chvíli vedle nás zaparkovali s megabernardýnem, který naházel na Hanku pár slin a pokračovali dál. Bohužel z dění v kruhu panička moc neměla, jelikož se k němu vůbec nedostala. Byli jsme rádi, že sedíme a procpat se do kruhu bylo nadlidské úsilí. Naštěstí pan rozhodčí Václavík bral hodnocení svižně. Nejdřív posbíral všechny ceny Dantík, Terka si vyběhala CAJCe s Baghirou a už jsem šla na řadu já s paničkou. Bylo nás celkem 5. I u nás to byl fofr, jedno kolečko, prohlédnout zubky, jedna rovinka a šup další. Dostala jsem výbornou a čekaly jsme na finálový rozběh. Tam si mě pan Václavík nechal s jednou plavou fenkou, ale nakonec jsem se mu líbila víc a vítězství bylo naše. Ani jsme se za kruhem nerozkoukaly a už nás volali zpátky na boj o národního vítěze o kterého jsem bojovala s kým???? No s mojí maminou Halkou, která si vybojovala CACe s Terkou ve třídě vítězů.  A dneska platilo rčení mládí vpřed a štěstí se na nás koooonečně usmálo a podařilo se nám vybojovat zatím nejcennější vítězství NÁRODNÍ VÍTĚZ, HURÁÁÁÁ!!!!!!!!! Fotky jsme s dovolením čmajzly od Dantíka.
Páníčkové tedy pobalili náš skromný tábor a šoupli nás raději do klidu do auta, protože v pavilonu to bylo stále o život. Šli dát zapsat výsledky a vyzvednout ceny. Bohužel Dantýskovi nechtěli dát pohár za BOBa, podmínkou je prý účast v konečné soutěži druhé skupiny FCI, takže jsme tam museli zůstat až do půl páté  a domů jsme se dostali značně pozdě. Panička měla vééélikou radost a za odměnu mi místo pamlsků (těch mám plno ještě od vánoc) pořídila fungl nové celokožené výstavní vodítko. Tak jsem zvědavá, jak nám to na něm půjde.
(Posudek: 3-letá fena ve správné výživné kondici, středně výrazná hlava, vlevo dole chybí P1, pevný hřbet, dobrý hrudník, správné znaky)
  

Národní a mezinárodní výstava Lipsko 21.-22.8.2010- V, V2, res. CAC

 
Brzy ráno v sobotu jsme vyrazili s páníčkama na dvoudenní výstavu do Lipska. Tentokrát jsme cestovali s kamarádama Hankou, Arnoštem a Dantíkem Gora Monte. Dantíkův páníček je moc šikovný a vyrobil pro mně a Dantíka do kufru pohodlnou dvouklec, takže můžeme cestovat spolu. Mooc mu děkuju, má zlaté české ručičky . Ke kruhu jsme dorazili jen tak tak, protože před vjezdem na parkoviště už byla kolona aut. Paničky šly vyzvednout pořadové číslo a páníčkové se mordovali se stavbou našeho slunečníku. Jelikož jsme byli na dlažbě a deštník je zapichovací, šlo jim to celkem bídně, ale nakonec to dali nějak dohromady. A že byl stín potřeba, byl pěkný pařák. Bohužel, jak se ukázalo, paní rozhodčí Regina Rückebrecht očividně neměla v oblibě plavé psy a ani Čechy, takže většina českých psů odešla z kruhu s VD. Což docela zarazí, když se jedná o psy, kteří mají několik šampionů nebo titulů CACIB i BOB z různých zemí a první místa obsadili buď psi s krátkýma nožičkama a těžkou nadváhou, s křívým ocasem a nebo pes jiné rozhodčí. Já jsem si sice vybojovala téměř nemožnou známku Výborná, ale tím to také skončilo. Z rozběhu všech výborných jsem šla první ven. Celá česká výprava tedy byla značně rozčarovaná, ale všichni ještě doufali, že druhý den už se na nás usměje větší štěstí. Jelikož nám ještě zbývalo dost času do ubytování, vyrazili páníčkové na exkurzi po Lipsku a na prohlídku památníku napoleonské bitvy 18.10.1813. K večeru jsme se ubytovali v hotýlku Etap. Po večeři jsme ještě vyrazili na procházku a páníčkové pak zakončili den u lahvinky vína. My jsme s Dantíkem využili čas po svém a pořádně jsme se pomuckali
(Překlad sobotního posudku: 2 a půl letá silná fena s typickou hlavou. Korektní uši, středně hnědé oči. Nůžkový skus, ve kterém chybí P1 dole(zubní povlak).Stavba těla je protáhlá, ocas je v pořádku. Silná srst je dostatečně dlouhá a lehce zvlněná. Místy je znatelný červený nádech. Středně blond znaky jsou kompletní. Běhy jsou rovné a správně úhlené, fena má plynulý běh, ale houpe se v zádech. Držení ocasu je bezvadné. V kruhu je zaujatá a přátelská.)
 
 
 
V neděli ráno se páníčkové nasnídali a vyrazili jsme do boje. Z předchozího dne se páníčkové poučili, vybodli se na deštník  a zabrali místo pod stanem u kruhu, takže jsme měli celý den krásný stín a ještě tam profukoval větřík. V neděli posuzovala sympatická paní rozhodčí Brit Wuchert, ale na naše plaváky se bohužel neusmálo štěstí ani tentorkát a sobotní výsledky se docela věrně  opakovaly. Znakáči tentokrát měli větší štěstí  Já jsem nastoupila ještě se 6 fenami. Vypadalo to, že se paní rozhodčí líbím a s posudkem si tedy dala práci. Dostala jsem známku výborná a šla jsem s paničkou čekat do stínu na ostatní. Ve finálovém rozběhu, který dal paničce pěkně zabrat jsem se dostala až do boje o 1. a 2. místo. Bohužel, tady naše štěstěna skončila a vyšlo na nás druhé místo. Ale když to porovnám s hodnocením celého víkendu, tak je to krásné umístění. Taky mi trošku  zvedlo sebevědomí a panička měla taky radost, že si mě během víkendu všimlo poměrně hodně lidí z hovawartího okruhu, ptali se na mě a přišli si mě pohladit. Potěšila nás i podpora vedle sedícíh německých soutěžích s moc pěkným psem Lukem vom Völkerschlachtdenkmal. Doufám, že se celé české výpravě brzy spraví nálada a nezanevřou na německé výstavy.
(Překlad nedělního posudku: 2 a půl letá středně velká silná fena. Silná hlava s korektně nasazenýma a nesenýma ušima. Středně hnědé oči, kompletní nůžkový skus. Zádová linie je v pořádku. Černočerná srst má pěknou délku a hladkou strukturu, na ocasu a zadních tlapách má lehký hnědý nádech. Pěkné znakování je kompletní, na zadku by mělo být jasněji ohraničené. Přední končetiny korektně stavěné a úhlené. Zadní nohy lehce užší postoj. V pohybu přední končetiny trošku volné, zadní lehce užší. V kruhovém běhu, pěkný plynulý pohyb se silným odrazem zadních nohou. Stavba těla a délka je korektní. Ocas je v pohybu výborně nesen. Fena se projevuje přátelsky a jistě.)  Fotky z víkendu najdete na rajčeti.
  

Národní výstava Mladá Boleslav 18.7.2010 - V3

Tentokrát jsme vyrazily jenom s paničkou do Mladé Boleslavi. Počasí nám tedy od rána nepřálo. Celou cestu pršelo a nepřestalo ani na místě, jak panička pořád marně doufala. Takže to dopadlo jako vloni a od auta k výstavišti jsme se brodily pořádným bahýnkem. Tentokrát jsme ale byly na špatné počasí lépe připravené. Panička postavila za pomoci Michala od Ambry stan a byly jsme krásně v suchu, což nám někteří vystavovatelé poctivě záviděli  Jelikož se před námi předváděly ještě brazilské fily a hovawartů přede mnou bylo taky dost, stačila jsem krásně uschnout. Pak konečně přestalo i pršet, tak jsem se šla s paničkou projít a koupit jí něco na zahřátí (samozřejmě jí zase byla zima, zmrzlině jedný). Konečně na nás přišla řada. Pan rozhodčí si nás rozdělil do dvou skupin, abychom se v kruhu nemačkali a šlo se na posuzování. Bral to docela svižně a ani nás moc nehonil. Ochotně jsem mu ukázala krokodýlka (jak se pan rozhodčí naučil česky), nechala se pořádně prohmatat a předvedla se v poklusu. Dostala jsem výbornou a šla jsem čekat za kruh, až vybere všechny výborné. V boji o umístění nás bylo asi 8 nebo 9 a tady nás už trošku prohnal. Začal si vybírat do středu kruhu a my jsme pořád kroužily . Panička už ztrácela naději, protože si myslela, že vybrané v kruhu budou ve finále. Ale pan rozhodčí nás převezl a bylo to přesně obráceně. Nakonec se na nás usmálo 3. místo a to i přesto, že byl viditelně zatížený na plaváky. Druhé místo si vybojovala naše známá Terka s Pyper v. T. a Ambra dostala také výbornou, ale bohužel bez pořadí. Ale panička byla i tak spokojená a šly jsme nakoupit nějaké mňamky pro změnu pro mně a nechat si zapsat výsledek do PP. Mezitím se ale zase rozpršelo, takže jsme balily naše ležení zase pěkně v dešti. Dobrodily jsme se zpátky k autu a frčely dom, pochlubit se páníčkovi.
(W.Mrowiec-překlad z aj- dobře stavěná fena, dobrá kostra, dobrá velikost, velmi dobrá typická hlava, korektní skus, tmavé oči, korektní horní linie, výborně úhlené končetiny)
  

Nord Bohemia Canis Litoměřice 23.5.2010 - V1 CAC

Po roce jsme opět vyrazili do nedalekých Litoměřic na mezinárodní výstavu. Naposledy platilo rozdělení podle barev, takže v mojí třídě byly jenom 4 fenky. Posuzoval pan rozhodčí Adlt, se kterým jsem na minulé výstavě (loňská klubovka) neměla moc dobrou zkušenost (VD), takže jsem si nedělala moc velké naděje. Posuzování bral opravdu svižně(příjemná změna po klubovce), takže jsem ani moc dlouho nečekala a už jsme šly s paničkou na řadu. Tentokrát jsem se ale panu rozhodčímu nějak zalíbila-je teda fakt, že jsem letos nebyla zrzka jako loni, v posudku mi nic nevytknul (kromě klasické chybějící P1) a nakonec nás i ohodnotil 1. místem a titulem CAC. Hurá můj první CAC v otevřené třídě.
Vážím si ho o to víc, že titulů dnes moc nerozdal a docela lítaly VD a dokonce i D.  V boji o CACIBA jsem si sice ani neškrtla, ten se mi zatím zdatně vyhýbá,ale snad se taky někdy dočkám. Kromě mě se přijela předvést i moje výstavní souputnice Ambruša, která si vybojovala V2 res. CAC, ségra Aprilia, která si i přes malé výstavní zkušenosti vybojovala V4 a náš blonďatý kamarád Dantík Gora Monte, kterému se krásně zadařilo a posbíral všechny tituly, které mohl a to CAC, CACIB a BOB.  Všem moooc gratuluju a budu se na ně těšit zase příště. Nakonec jsem ještě hodila úsměv do objektivu s medailí a i s Dantíkem a jeho trofejemi a frčeli jsme dom na oběd. Fotky jsem se svolením čmajzla od Dantíka, jelikož nám ve foťáku zase stávkovaly baterky , tak moooc děkujeme . P.S. i posudek je oproti klubovce svižný
(Chybí P1 vlevo dole, harmonický pohyb, kvalitní srst, dostatečně prostorná hruď, správné úhlení, dobrá barva)
  

Klubová výstava Knížecí rybník u Tábora 15.5.2010 - V

Už podruhé jsem vyrazila s páníčkama na klubovku k Táboru. Opět hrozil každou chvíli déšť jako loni, ale tentokrát jsme měli větší štěstí a počasí vydrželo. Jenom páníčkové si stěžovali, že je jim pěkná zima-taky nic nevydržej. Tentokrát jsem už nastoupila do třídy otevřené, kde nastoupilo 31 fenek. Děs a hrůza, páníčkovi to panička raději zatajila, protože by tam ani nejel Paní rozhodčí Denise Gaudy nás rozdělila do 3 skupin a brala hodnocení opravdu důkladně. Všichni ostatní už měli hotovo, ale fenky ještě zdaleka ne. Taky mám asi dosud nejdelší posudek , ale moc pěkný.
Po tom, co jsem dostala známku výborná, se šli páníčkové nadlábnout a já jsem si schrupla pod stolem v hospodě.  Nakonec paní rozhodčí udělila asi 16 výborných a šlo se běhat o finálovou čtyřku. Řeknu vám, že to byla v kruhu pěkná mačkanda. Pak začala paní rozhodčí postupně vyřazovat a bohužel jsem šla i já. Ale panička byla moc spokojená, stačilo jí, že mám výbornou a jelikož jsem hodně vylínaná, tak byla ráda, že se to povedlo. Dneska mě i moooc chválila za to, že jsem se krásně předváděla. Nedělala jsem hovadinky jako minule v Praze, ukázněně jsem běhala u nohy, nikam jsem paničku netahala a postoj mi šel taky krásně (čuchala jsem totiž pytle granulí, které tam měli nastavené jako ceny ) Musím ale říct, že se letos sešla hodně silná konkurence, hodně psů bylo v moc dobré kondici.  Potkala jsem tam hromadu kamarádů - Dantíka, Ambru, Armína, Baghiru a Bertoneho, páníčkové byli rádi, že se viděli a pokecali si s jejich páníčkama. Všem děkujeme za držení palců a gratulujeme všem ke krásnému umístění. Pár foteček najdete na rajčeti.
(Dvouletá fena ideální velikosti, silná, velmi samičí výraz, elegantní typ dlouhého formátu, výborně posazené ohnivé znaky, výrazná hlava s odpovídajícími proporcemi, větší korektní slechy, středně až tmavě hnědé oko, nůžkový skus, chybí P1 vlevo dole. Suchý krk, výborně osvalená hruď a krk, rovný a pevný hřbet, jemně spáditá záď, korektní ocas, rovně postavené končetiny, korektní úhlení, velmi harmonický prostorný pohyb, vynikající výstavní kondice, udržovaná, momentálně kratší srst. Přátelská živá povaha, velmi typická jemná představitelka plemene.)
  

Mezinárodní výstava psů Praha Letňany 2.5.2010 - V2 res. CAC

Tuhle neděli jsem vyrazila s páníčkama zase do Prahy do Letňan. Jsme tam už skoro jako doma a pokaždé se mi v Praze dařilo, tak byli páničkové  zvědaví, jak to dopadne tentokrát-podruhé v otevřené třídě.
Přihrnula jsem se ke kruhu jako velká voda, ale ze sourozenců tam tentokrát nebyl nikdo, akorát strejda Chester Barte Prim, tak jsem oblízala a poskákala aspoň jeho paničky Evu a Verču. Pak jsme si šly zkusit běh v kruhu, ale nějak mě to tam dneska nebavilo. Až když si vzala panička pamlsky, tak jsem obkroužila kruh dle jejích představ a šlo se čekat na pelíšek. Přišli se na mě podívat i Hanka a Arnošt-páníčkové od Dantíka, Vláďa od Arga  a taky  chovatelka Terka s mojí nevlastní ségrou Baghirou. S tou jsem si pěkně hrála, ale jak mi čuchla k tašce s pamlskama, který mi páníčkové nakoupili, tak bylo po hraní. Dostala jsem lepáka, že jsem lakomeček (ale stejně je to jenom moje) Na řadu jsme přišly asi až kolem jedné hodiny. Německý rozhodčí Jürgen Krämer bral hodnocení opravdu důkladně. Byla jsem tedy už náležitě znuděná a chtěla jsem si pořád v kruhu lehat. To mi panička nedovolila, prchnout z kruhu jsem taky zkoušela-taky marně. Tak jsem to tam holt nějak dotrpěla a hurá, vyplatilo se, panu rozhodčímu jsem se líbila. Dostala jsem moc hezký posudek a umístění V2, res. CAC. Páníčci byli moc spokojení, po minulé výstavě to ani nečekali.  Všem, kteří nám přijeli držet palce moooc děkuju, snad jsem nikomu nezapomněla dát pořádného hubana
(Středně velká, silná fena, černá s pálením, velmi pěkná hlava, správně nasazené uši, úplný nůžkový skus, tmavě hnědé oči, záda a ocas jsou v pořádku, černá srsrt je mírně zvlněná, velmi dobré délky, celkově výborné, dobře ohraničené středně hnědé pálení, silné a rovné přední a zadní končetiny, správně postavené i úhlené, v pohybu plynulý a harmonický krok,  v kruhu je vyrovnaná a přátelská.)
 
Mezinárodní výstava Drážďany 10.4.2010 - V
Na naší první výstavu v roce 2010 jsme se vypravili do Německa do Drážďan. Premiérově jsem se předváděla v otevřené třídě v konkurenci 7 fen.
Naší českou výpravu ještě tvořili Dantes Gora Monte a Pyper v. Taubenbrücke s páníčkama. Hovíků nebylo přihlášeno moc, ale paní rozhodčí to brala fortelně na několik etap, takže jsem přišla na řadu až skoro ve 2 hodiny. Paní rozhodčí jsem pěkně přivítala pusinkou a trošku jsem si na ní zase hupsla a asi se jí to líbilo-v posudku mám opět přátelskou povahu   Akorát nám při běhání v kole vadil páníček psa před námi, jelikož cupital tempem lenochoda a neustále nás brzdil, takže jsem se nemohla předvést v pořádném pohybu. Potom paní rozhodčí poslala z kruhu ven 2 psy s VD a šlo se do finále. Pochválila nás všechny, že jsme všechny krásné a ve formě, pak se poptala, jestli jsme už měly štěňata (já jediná ne) a šlo se na finálová kolečka. Bohužel nás poslala paní rozhodčí domů na pátém místě. Trošku nás to rozesmutnilo a trošku nás udivilo, že na 2. místě je fena téměř bez znaků na hrudi a hlavě s propadlým hrudníčkem, ale což. Páníčky smutek za chvíli přešel, já jsem dostala pytel sušených plící a oušek a v dešti jsme se vypravili dom. Posudek mám moc pěkný a na to, že to byla první účast v otevřené třídě to nedopadlo zas tak špatně. Takže vzhůru do dalších výstavních dobrodružství.Více fotek zde.
 
(2 roky a 2 měsíce stará fena silného a plného typu. Výborná hlava, tmavé oči. Vlevo dole chybí P1. Hruď a záda v běhu bez chyby. V pohybu střední délka kroků. Výborné držení ocasu. Hladká srst výborné délky s právě takovými znaky. Přátelská a jistá povaha. )
  

 

Mezinárodní výstava psů Praha Letňany 8.11.2009 - V1 CAC

Po půl roce jsme se zase vypravili na výstavu do pražských Letňan. Panička moc v úspěch nedoufala, protože zrovna přelínávám a té srsti teda moc nemám. Ale jelikož na tom byly podobně skoro všechny fenky, vzala to paní rozhodčí Svobodová v potaz. Než jsme přišli na řadu, tak jsme zase s páníčkama potrajdali po stánkách a vyfasovala jsem svítící obojek, abych se prý paničce při vycházkách ve tmě neztratila.Přišli se na nás juknout zase Terka s Michalem, tak jsem je zase pořádně přivítala a pozdravovla jsem maminu Halku. Když na nás přišla řada, nastoupily jsme s dalšíma 6 fenkama, mezi nimi i ségra Ambra. Co nás překvapilo, byla bázlivost některých fenek. Asi se jim moc nelíbilo v hale. Já jsem paní rozhodčí podala pac a dala jsem jí pro jistotu i hubana Ač bylo dnes docela časté VD, v naší třídě bylo jenom jedno. Další fenky s V vyřadila paní rozhodčí kvůli té bázlivosti a nakonec jsme tam zůstaly na sestrovražedný souboj já a Ambra. Nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu a máme dalšího CACe do sbírky. V boji o CACIBa jsme se tedy moc neohřály, tam nás paní rozhodčí poslala hned po rozbíhacím kolečku ven. Ale to nám vůbec nevadilo, páničci byli moc spokojení i tak  a frčeli jsme vesele dom. Pár fotek najdete tady
(20-ti měsíční fena stř. výšky a síly kostry, ne zcela rovnoběžné linie nosu a hlavy, skus nůžkový, vlevo dole chybí P1, hnědé oči, náznak dvojbarevnosti znaků, pozorná, přátelská, velmi dobře předvedená)
 
 
Národní a Mezinárodní výstava psů Lipsko 12.-13.9.2009
V2-res. CAC, V1 CAC, res. CACIB
Už v pátek večer jsme vyrazili karavanem s Ambrou a jejíma páníčkama na výstavu až do Německa - do Lipska.Na místo jsme se dostali až za tmy a ještě dobrou hodinku jsme poletovali sem tam, než jsme našli pěkné místo. Byla to docela prča (pro páníčky asi trošku míň), ale aspoň jsme se s Ambrou po té dlouhé cestě pořádně vyblby.Samozřejmě se páníčci trefili na úplně druhý konec areálu, než jsme měli kruhy .První noc jsme chrupali s páníčkama v karavanu, ale jelikož ségra budila pořád mojí paničku a ještě vylila plnou misku vody, tak jsme měli druhý den utrum. To nás přivázali ke karavanu venku. Copak Ambra je zvyklá, ale já jsem z toho byla paf, až jsem se z toho celá zamotala a panička mě v noci musela z pod karavanu vymotávat.
V sobotu nám přálo sluníčko, ale zato pan rozhodčí nám dal do těla. Lítaly jsme v kruhu jako šus pořád dokolečka a nejvíc mě dopálil, když nás tam nechal běhat a otočil se k publiku a vyprávěl jim tam snad nějaké fórky či co .Chtěla jsem se mu na to už vyprdnout, ale když jsem viděla, jak panička už zoufale funí a ještě se mě snaží podpořit,  tak jsem jí v tom nemohla nechat. Nakonec jsme si  vykroužily V2 res. CAC. No aspoň něco, i když 1. místo by se nám za tu fušku líbilo víc. Panička měla přesto radost a dostala jsem za to nový pelíšek, velký bavlněný uzel a  míček na šňůrce, kam se můžou dát pamlsky. To mě baví je z toho šťourat.
(Překlad sobotního posudku: 1 a půl letá fena mohutného typu. Středně hnědé oko, uši vzadu a hluboko nasazené. Nůžkový skus, P1 vlevo dole chybí. Záda a ocas v pořádku. Srst hladká a přiléhavá, černá. Znaky kompletní, blond barvy. Ve stoji vzadu lehce kravský postoj. V pohybu vzadu sbíhavý, prostorný. O(d) dění v kruhu netečná???p. Walter)
  
V neděli pro změnu řádilo počasí, když jsme došli ke kruhu, tak začlo pršet. Tak mě páníček zase vzal zpátky do karavanu. Tam jsme spolu koukali na telku a já jsem si ještě schrupla. Panička zatím hlídala u kruhu, kdy přijdeme na řadu. Když na nás došlo, počasí se docela umoudřilo. Panu rozhodčímu  jsem se asi líbila, když o mně vyprávěl publiku, bylo to samé super a perfekt, tak nás pěkně naladil.Ani nás tolik nehonil, jako v sobotu. Nakonec to opravdu dobře dopadlo, vyběhaly jsme si s paničkou V1 CAC. Pak jsme ještě musely čekat na boj o CACIBa. Jenže při tom čekání zase začlo pršet a pršelo i při posuzování, tak jsem se tomu zmoknutí nevyhnula.  Nakonec jsme si vybojovaly i res. CACIBa, což je zatím moje nejvyšší ocenění, takže jsem jela domů hezky s frňáčkem nahoru a konenčněi s pohárem-teda dřevěnou plaketou. Na fotky jukněte sem.
(Překlad nedělního posudku:19-ti měsíční silná fena. Velmi pěkná struktura srsti a znaky. Typická hlava, korektní uši. Středně hnědé oči, kompletní nůžkový chrup, rovná záda, pěkná šířka i hloubka hrudníku. Rovné nohy, pěkný ocas, plynulý pohyb a přátelská povaha.p.Langheim)

   
  

Česká národní výstava psů Mladá Boleslav 19.7.2009- V1 - CAC

Naše další výstava byla v Mladé Boleslavi, musela jsem v noci chrnět v chodbě, protože pršelo a panička vyšilovala, že zas budu jako pudl-tsss. Když jsme přijeli skoro na místo, před parkovištěm už byla kolona jako hrom, tak jsem s paničkou šla napřed. To jsme si daly. Všude hrozné bahno,takže jsme ke kruhu přišli jako z pole. Naštěstí se pak počasí umoudřilo a byly tam ségry Ambra a Agáta, tak byla docela bžunda, než se na nás dostala řada. Před námi se totiž ještě předváděly takové chlupaté koule, ani nevím, co to bylo. Pak šla na řadu Ambra a získala V2. Pak jsem přišla na řadu já a Agáta. Agáta se zdála asi panu rozhodčímu moc hubená, ale já jsem se mu líbila moc, takže mě nakonec šoupnul na 1. místo. Ještěže tak, když do mě ládovali 2 měsíce ten zelený hnus na srst. Pak jsem ještě zkusila zabojovat o Národního vítěze, ale to už se nepodařilo. Stejně mě páníčci oplácávali a chválili a nakoupili zase haldu uzených mňamek-hurá.
(17ti měsíční fena v pěkné kondici, hlava úměrná kostře, pevný hřbet, korektní pohyb.Rozhodčí M. Václavík)
 
 
 

Nord Bohemia Canis Litoměřice 24.5.2009. - V3

Skoro za humnama máme výstavu v Litoměřicích, tak jsme vyrazili i tam. Tady do nás pro změnu pralo celý den sluníčko,tak jsem se schovávala do sebemenšího stínu. Paní rozhodčí Ovesná nás moc dlouho netrápila a brala to fofrem. Prý jsem se jí líbila, ale ty pravé úspěchy mě prý teprve čekají (no jo, když já jsem byla napůl veverka zrzečka a to asi na výstavy není to pravé ořechové) Zato se zadařilo ségře Ambře, ta měla CAJCE a byla vítězem mladých.
 
(15 měsíční fena dobrého rámce, typ. fenčí hlava, ve spod. čelisti chybí P1, dosud měkký hřbet, elegantní v pohybu, fena ve vývinu)
  

Speciální výstava HW Knížecí rybník u Tábora 16.5.2009 - VD
 V květnu mi toho panička teda naložila. Vyrazili jsme do Tábora společně i s Ashonem, Argem,Armínem,Agátou a Ambrou. Tady se zadařilo bráškovi Ashonovi a získal CACE. Nám s Ambrou ve třídě mladých pršela smůla, protože panu rozhodčímu Adltovi jsme se nelíbila ani jedna a poslal nás domů s VD. Jelikož bylo hnusně a pořád pršelo, tak se páníček naštval a jeli jsme ještě ten den zase domů. No co, stane se.

(Dobře vysoká fena se světlým pálením, za pohybu klenutější bedra, příliš srázná záď, černá není černá)

 MVP Praha Letňany 3.5.2009 - V2

 Tentokrát zase v Letňanech byla rakouská paní rozhodčí a ta se s námi teda nemazala a prohlédla nás od ucha po ocas. Soutěžily se mnou zase ségry Ambra, Agáta, Aily a Aprilka a brácha Argo. Tentokrát na mně zkoušela panička fígl, že mě vystaví zkušenější chovatelka Terka, ale to se holky přepočítaly, hezky jsem protáhla i Terku, ještě jsem si hupsla na rozhodčí, ale asi se jí to líbilo,protože prý jsem přátelská
(14 měsíční fena s pálenými znaky, tmavě černá srst, kompletní znaky tmavé blond barvy. Nůžkový skus. Plynulý chod, přátelská povaha.)
 
 
 
Duo CACIB Brno 8.2.2009 - V2
Na další výstavu mě vyvezli až do Brna, to byla zatím moje nejdelší cesta, ale ani už jsem tolik neslintala v autě, že bych si už konečně začínala zvykat? Vyrazili jsme už v sobotu ještě se ségrou Ambrou, ubytovali se v pěkném penzionu v Žebětíně, kde bydleli i naši další známí a večer se teda spíš páníčkové psychicky připravovali na druhý den, vzali to z gruntu a bylo opravdu veselo Druhý den nám teda počasí nepřálo,celý den lilo jako z konve, takže jsme museli pořád trčet v hale a když jsem se šla vyčůrat, tak nade mnou páníček blbnul s deštníkem,stejně mu to bylo houby platný Na posuzování už jsem si celkem zvykla a už paničku tak netahám všema směrama, ale bylo to už dlouhé a ještě na mně ten pán pískal nějakou hračku, tak jsem na něj vrhla pohled - a co jako??? Rozhodoval se dlouho, ale nakonec se mu jedna fenka zdála hravější, tak nám to vítězství uteklo o fous.
(Roční černá fena se stand. znaky, harmonická stavba těla,ušlechtile model. hlava, pevná hřbetní linie, prostorný pohyb, vyrovnaná povaha)
 
MVP Praha - Letňany 16.11.2008 - V1 CAJC
Na druhou výstavu jsem jela kousek do Prahy. Zase jsme se sešla pořádná parta Haligalíků, soutěžila i ségra Agáta, Ambra a Aily/Žofka. Posuzování teda trvalo hrozně dlouho, tak jsme s paničkou trajdaly po stánkách a panička hezky utrácela penízky třeba za nový pelíšek, na který jsem si už brousila zuby, vydržel jen dva dny  Když se na nás dostala řada, tak jsem sice občas odbočila směrem z kruhu a jednou se mi povedlo se i vyvléct z obojku, buhužel mě panička stačila odchytit, tak jsem to holt doběhala a vyplatilo se, byl z toho CAJC.  

(Mohutná fena s dobrou hlavou, středně tmavým okem,dobře nasazené i nesené uši,dobrá těl. stavba i úhlení,postavení před.končetin korektní, vzadu lehce vytáčí tlapy)Rozhodčí V. Beneš.
 

   

 

Klubová výstava HW v Milovicích u Hořic 11.-12.10.2008 - VN

Mojí první výstavu jsem absolvovala zároveň se svodem mladých v Milovicích 12.10.2008. Byli tam i skoro všichni moji sourozenci.Vůbec se mi ve výstavním kruhu nelíbilo a tak jsem se snažila prchnout pryč, což se zase nelíbilo paničce, tak jsme tam spolu trošku bojovaly,provezla jsem paničku po mokré trávě a nakonec jsme dostaly známku VN bez pořadí, ale docela hezký posudek od holandské rozhodčí A. Schellekens.
(8měsíční mohutná fena,světle hnědé oko,níže nasazené uši,správně nesené,volnější pysky,dole chybí P1,velmi dobré úhlení,dobře vyvinutý hrudník,dobrá  délka ocasu,krásná srst,hezké znaky,pevná kostra,plynulý chod,volnější hřbet,přátelská povaha,ale nejistá při předvádění)
   
 
 
 
 
 
TOPlist